صدور سند مالکیت بستر رودخانه چم سقز؛ از دیواره سد چراغ‌ویس تا پل قوخ

کامران تاب، رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سقز ظهر امروز از صدور سند مالکیت بستر رودخانه چم سقز خبر داد و اظهار داشت: این اقدام در راستای حفاظت و حراست از مالکیت دولت و در اجرای آئین نامه مربوط به حد بستر و حریم رودخانه‌ها (مصوب۱۳۷۹) و مواد ۳ و ۹ قانون جامع حدنگار (مصوب۱۳۹۳) و همچنین تفاهم نامه بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه اخذ این سند بمنظور تثبیت مالکیت اراضی دولتی و همچنین جلوگیری از تعرض به بستر رودخانه و سوءاستفاده سودجویان و زمین خواران، با پیگیری شرکت آب منطقه‌ای و با همکاری و زحمات پرسنل اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سقز انجام شده است گفت: این سند وسیع‌ترین سند مالکیت در بستر رودخانه چم سقز به متراژ ۲ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۵۱۶ متر مربع معادل بیش از ۲۵۰ هکتار بنام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر و تسلیم گردیده است.

رئیس اداره ثبت اسناد سقز بیان داشت: اخذ سند اراضی دولتی، اراضی ملی و مراتع و حریم و بستر رودخانه‌ها از اولویت‌های مهم در شهرستان سقز است که در این خصوص اخذ سند رودخانه‌ها و اراضی منابع طبیعی شهرستان در دستور کار قرار دارد.

تاب افزود: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب‌های سطحی و با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان)، امکان هر گونه سو استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و نهادهای مربوطه با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

وی در پایان از زحمات شبانه روزی تمامی کارکنان اداره ثبت اسناد و املاک سقز و تلاش و پیگیری ریاست و کارکنان مدیریت امور آب شهرستان در راستای تثبیت و صدور سند مالکیت موصوف قدردانی نمود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا