طرح بومی گزینی ظلم به فرزندانمان است

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: با کاربردی نبودن رشته های دانشگاه کردستان و بومی گزینی دانشجویان، به فرزندانمان ظلم شده است.

محسن بیگلری در پنجمین جلسه شورای اداری استان کردستان که با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد، با اشاره به معایب بومی گزینی اظهار کرد: رشته های دانشگاه کردستان کاربردی نیستند و دانشجویانمان نمی توانند برای ادامه تحصیل به دلایل متعدد به شهرهای دیگر برود و در بحث بومی گزینی به فرزندانمان ظلم شده است.

وی افزود: بیش از ۴۰درصد از مدارس استان کردستان تخریبی است و در این مورد وضع وخیمی داریم.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه کردستان به عنوان قطب علمی استان افت کرده است تصریح کرد: اعداد و ارقام نشان می دهد که دانشگاه کردستان افت کرده است و اگر قرار بود تغییری در بحث علمی استان به وجود بیاید باید به دانشکده های سقز و قروه نیز توجه شود.

وی عنوان کرد: اتفاقات اخیر در دانشگاه آزاد موجب انواع افسردگی دانشجویانی شده که تا دیروز در سرکلاس های پزشکی بوده اند واکنون به آنها گفته شده در ماه آینده دوباره باید انتخاب رشته را انجام بدهید.

بیگلری ادامه داد: در پارک علم و فناوری سنندج اتفاق خاصی نیافتده است و مدتی است پارک علم و فناوری سقز نیز جمع شده است.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت استفاده از نخبگان یادآور شد: نخبگان کردستانی یا دچار ناامیدی می شوند یا به ناچار از کشور خارج می شوند و شاهد بوده ایم که این افراد در کشورهای خارجی عضو هیت علمی دانشگاه ها شده اند.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا