رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز خبر داد

طرح ویژه حمایت مالی از اصناف تولیدی شهرستان سقز کلید خورد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز با اشاره به طرح ویژه حمایت مالی از اصناف تولیدی، برای واکاوی نوشت:

جامعه اصناف کشور به طور کلی ۱۸٪ تولید ناخالص داخلی کشور را تامین می کنند. در استان کردستان ۶۸ هزار واحد صنفی مجوز دار وجود دارد که ۱۰۱۱۲ واحد صنفی از آن تولیدی هستند این در حالی است که تنها ۸۳۰ واحد صنعتی در استان کردستان فعالند (منبع: اداره صنعت، معدن و تجارت سقز) و به طور کلی منابع اشتغالی حوزه اصناف از حوزه صنعت بیشتر است.

این شرایط ویژه سازمانهای صنفی در استان کردستان و به تبع آن در کل کشور، دست اندرکاران نظام اقتصادی را بر آن داشته است تا از محل قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور ۲۰٪ منابع مالی را در قالب تسهیلات بازسازی و نوسازی و سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی اقتصادی صنوف تولیدی اختصاص دهند. سهم استان کردستان از برش استانی تخصیصی از این محل ۲۰۹ میلیارد تومان است که البته این مقدار شناور بوده و محدودیتی در صورت مصرف کامل آن وجود ندارد.

از مبلغ فوق مقدار ۷۴ میلیارد تومان ویژه بازسازی و نوسازی اصناف تولیدی است. سود تسهیلات مذکور با احتساب ۳٪ یارانه مناطق کمتر برخوردار، جمعا ۱۲٪ درصد است. بانک های ملی، تجارت، آینده، پست بانک، توسعه تعاون و سپه بانک های عامل پرداخت این تسهیلات هستند.

لزوم برنامه ریزی جهت ثبت نام اصناف تولیدی با توجه به محدودیت مفاد آیین نامه و دستورالعمل موجود در این خصوص توسط اداره صنعت، معدن و تجارت در دست تدوین و اقدام است لذا طی یکی دو روز آینده مراتب نحوه ثبت نام، تشکیل پرونده، فرایند رسیدگی و نحوه پرداخت توسط ما از طریق رسانه ها اعلام خواهد شد.

فرصت ایجاد شده ویژه برخی از اصناف تولیدی است که لیست آنها در اطلاعیه ای که متعاقبا و به زودی اعلام خواهد شد، تشریح می گردد.
متقاضیان منتظر اطلاعیه ما باشند که به زودی اعلام می کنیم اما جهت کسب اطلاعات می توانند مراجعه کنند.

فراخوان اعطای تسهیلات برنامه تولید و اشتغال اصناف تولیدی:

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا