طلای کثیف، ریخته در شهر

شاید اولین چیزی که صبح‌ها بعد از بیرون آمدن از منزل دوست داریم ببینیم تمیزی کوچه و خیابانی است که از آن گذر می‌کنیم.

اما دیری نمی‌پاید که مسیرها را زباله بر می‌دارد، مغازه‌دار، عابر پیاده، ماشین‌های رهگذر و … بدون توجه به زیبایی شهر زباله‌ها را یکی یکی رها و تصاویر ناخوشایندی را به جا می‌گذارند.

این که شهرداری در طول این سالها نتوانسته سطل زباله‌های مناسب برای مسیرهای مختلف تعبیه کند خود یک بحث است و اینکه شهروندان به پرت کردن زباله در هر جایی عادت کرده‌اند نیز بحث دیگری است.

تصاویر فوق مربوط به جلو پاساژ آلان و دیلان است که البته شبیه به آن در بسیاری از مسیرهای پر تردد شهر دیده می‌شود.

در این رابطه معاون خدمات شهری شهرداری سقز ضمن انتقاد از رفتاری برخی شهروندان که ممکن است در حفظ و نگهداری اموال شهر چندان کوشا نباشند گفت: سطل‌هایی که هم‌اکنون در مسیر خیابان جمهوری هستند و بسیاری از آنها دیگر کارایی ندارند به زودی جمع‌آوری می‌شود. “اهون اردلان” از سفارش سطل‎های جدید بتنی برای این مسیر خبر داد و گفت و این سطل‌ها احتمالا تا قبل از عید نوروز جایگزین می‌شوند.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. با سلام
    بسیاری از مشکلات جامعه اصلٱ ربطی به ارگانها و نهادهای دولتی نداره،یعنی اونها نمیتونن متحمل سنگ اتهام باشند چون اون مشکلات برمیگرده به فرهنگ اون جامعه،به رفتار افراد جامعه بستگی داره،بعضی از افراد اگه با شیپور هم توی گوششون داد بزنید که ای آدمیزاد،ای بشر،ای انسان:فرهنگ درست اینه که دارم بهت میگم،فلان کارت به ضرر جامعس بازهم به مغزش راه نمیده،همون اخلاق گند خودشو داره.
    شهرداری اگه سطل آشغال مینیاتوری هم توی مسیر تعبیه کنه اون موجودات دوپا که ظاهرشون شبیه انسانه بازهم جامعه رو قبیح میکنند،چون اون فرهنگ غلط توی ذاتشونه درست نمیشن.
    برای فرهنگ سازی و قبول کردن فرهگ درست به خیلی از آدمها شاید هیچ وقت نتونیم عملی بکنیم،یعنی شاید یک آرمان خیلی دوری باشه
    به امید اون روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا