دلیل مخالفت شهروندان با نصب دکل های مخابراتی چیست؟

عدم آنتن دهی موبایل برخی محلات سقز

اخیرا مخاطبان واکاوی در ارتباط با آنتن دهی موبایل و اینترنت در چند محله، ضمن گلایه از مخابرات عنوان کرده اند “چه کسی پاسخ گوی هزینه های ما برای خرید بسته های اینترنتی است که بدون استفاده بهینه در کمترین زمان به اتمام می رسد؟” این موضوعی است که در محلاتی از جمله شهرک ۱۱گلان و نیروی انتظامی، خیابان قاضی کوثر و بخشی از شهرک دانشگاه و نیز حدفاصل نشمیلان و شهرک فرهنگیان گلایه شهروندان را به دنبال داشته است.
در این زمینه حسام الدین هادی رییس اداره مخابرات شهرستان سقز به واکاوی گفت: شرکت مخابرات با باور به این که توسعه بدون مشارکت و همراهی مردم امکان پذیر نمی باشد، نهایت تلاش خود را بکار می برد تا ضمن احترام به دغدغه های شهروندان در صدد جلب حمایت و همراهی آنان برآید و در همین زمینه اقداماتی در برخی محلات انجام شده اما در سایر محلات مورد اشاره تاکنون موفق به جلب همکاری و مشارکت مردم نشده ایم.
عمده نگرانی های مردم نسبت به نصب دکل و تأثیر احتمالی آن بر سلامت شهروندان است و هادی در این زمینه نیز گفت: اخیرا جلسه با مسئولین مربوطه در شهرستان صورت گرفت و موارد و دغدغه های مردم نسبت به این امر مطرح شد و مشخص شد تا کنون دلیلی علمی مبنی بر تأیید یا رد تأثیرات منفی امواج این دسته از دکل ها بر سلامت شهروندان یافت نشده است و بروشورهایی نیز در این ارتباط تهیه شده تا در اختیار علاقمندان قرار گیرد.
هادی افزود: در تعدادی از حفاری ها با اینکه موافقت مالک و نیز استشهاد محلی دریافت شده اما سایر ساکنین و همسایگان به این امر اعتراض شدید داشته و حتی برخی از حفاری ها را نیز تخریب کرده اند، پس لازم است شهروندان در این زمینه همکاری داشته باشند چرا که راهی جز نصب دکل جهت تقویت آنتن دهی نبوده و منبعد با وضع تحریم ها تهیه این دسته از دکل ها نیز با موانعی روبرو خواهد شد و لازمه تهیه آن جذب اعتبارات ویژه است.

دکتر انور بهرامی رییس شبکه بهداشت شهرستان سقز نیز می گوید: مطالعاتی که در این زمینه وجود داشته هیکدام تا کنون دلیلی علمی بر این موضوع و تأثیر دکل های مخابراتی بر سلامت شهروندان را در تأیید یا رد آن ارائه نداده اند. هرچند برای یافته های علمی در این زمینه نیازمند گذشت زمان هستیم اما هر کسی باید برای مدعای خود دلیلی علمی و منطقی ارایه دهد که تا کنون این امر رخ نداده است.

باید تأکید کرد که موارد مذکور نمی تواند دلیلی بر عدم بهره مندی شهروندان از خدمات مخابراتی شود، لازم است ارگان های مربوطه از جمله شبکه بهداشت با روشنگری به مردم اطمینان خاطر داده و زمینه همکاری و مشارکت آنان را فراهم نمایند.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. ما از دکت های جدید وای فای که شرکت مخابرات عرضه نمودند سفارش دادیم.اوایل دستگاه خیلی عالی بود سرعتش اما حالا نزدیک یک هفته س که وای فای اصلا سرعت ندارد به هیچ عنوان لطفا پیگیر باشید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا