ما را به خیر امثالهم امیدی نیست، شر مرسان

سفر امروز وزیر بهداشت به سقز که به دعوت نماینده صورت پذیرفت با حاشیه‌هایی همراه بود. از جمله اینکه قاضی زاده هاشمی با هماهنگی‌هایی که از قبل با نماینده داشته‌ است در بانه از افتتاح بیمارستان سقز تا پایان سال ۹۷ سخن گفتند. وزیر بهداشت که با دیدن طبقه همکف کلینیک از رفتن به طبقات اول و دوم امتناع کردند، آیا با دیدن دالان‌ها و تونل های بیمارستانی که هنوز پله‌گذاری نشده است از گفته‌های خود در بانه و در ارتباط با این بیمارستان پشیمان شده‌اند یا کماکان بر این باورند که بیمارستان در اواخر ۹۷ افتتاح خواهد شد!؟

تکمیل بیمارستان و مهمتر از آن تجهیز بیمارستان قاعدتا زمان‌بر خواهد بود و ممکن است در اسفند ماه جناب وزیر جهت افتتاح تشریف‌فرما شوند و دوباره قضیه کلینیک تکرار شود، مگر اینکه وزارت بهداشت قضیه تجهیزات این بیمارستان را هم همانند وارد کردن خودروهای تعرفه‌ای در دستور کار خود قرار دهد که بعید می‌دانم چنین ریسکی را برای کردستان و شهر سقز متحمل شود.

این نوع سفرها بایستی به درستی آسیب‌شناسی شود و فرمانداری به عنوان مرجع و هماهنگ کننده‌ی اصلی و بعد از آنکه اطمینان کامل را از مدیران مربوطه کسب کرد با سنجش تمامی جوانب قضیه اگر از تکمیل پروژه و طرحی مطمئن شد آنوقت هماهنگی لازم را برای ورود مقامات انجام دهد. فرمانداری نباید به هرقیمتی در دام افرادی بیفتد که نانشان در کشاندن مسئولین کشوری به شهرستان‌هاست و این سفر تمام و کمال به ضرر مدیران شهرستان و در رأس آن فرمانداری سقز تمام شد.

البته بنا به رسم مهمان نوازیِ سقزی‌ها فرمانداری می‌توانست نهار جمعه را میزبان جناب وزیر بوده و به همین میزان اکتفا کند. هرچند قطعا جناب وزیر در میانه‌راه سقز و بانه از مهمان نوازی مردم منطقه کسب فیض کرده بودند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا