نهضت ملی مسکن؛ از تعهد محضری مجردها تا پیامک واریز ۵۰ میلیون

ا اینکه آمار دقیقی از میزان مستأجران در سقز وجود ندارد اما مشخص است که مسکن دغدغه بخش زیادی از سقزی‌هاست و طبق معمول هم جوانان در صدر این دغدغه‌مندان قرار دارند. بر همین اساس بسیاری از آنها روزانه پیگیری اخبار حوزه مسکن و بویژه مسکن ملی هستند، اما دریغ از یک خبر خوب

در آخرین خبرها و طی هفته‌ای که گذشت پیامک واریز ۵۰ میلیون تومان، متقاضیان مسکن ملی را شگفت‌زده کرد. آنها می‌گویند نه تنها پیشرفتی در پروژه دیده می‌شود بلکه برای خیلی‌ها هنوز نام و نشان زمینی که قرار است در آن مسکن احداث شود مشخص نشده است. بر همین اساس یک روز را به حضور در اداره راه و شهرسازی شهرستان اختصاص دادند و این اداره نیز با این توجیه که تمامی امورات مسکن ملی از طریق سامانه انجام می‌شود ادارات شهرستان در آن دخالت ندارند صرفا به قول پیگیری آن از سوی اداره‌کل اکتفا کردند، اما پس از چند روز هنوز جوابی دریافت نشده است.

در خبری دیگر وزیر راه و شهرسازی گفته است: “سن ثبت‌نام کنندگان آقای مجرد در سامانه نهضت ملی مسکن به ۲۳ سال رسیده و از ۲۰ دی ماه ثبت نام آن ها آغاز می‌شود، اما این افراد باید زمان ثبت نام تعهد محضری بدهند که در هنگام تحویل واحد متاهل شده باشند در غیر این صورت واحد برای آن‌ها به قیمت کارشناسی شده حساب می‌شود”.

از طرفی دیگر هنوز مشکل زمین‌های قولنامه‌ای و اراضی ملی در محدوده درون شهری و عدم اجازه ساخت و ساز در این زمین‌ها حل نشده و بسیاری اگر در سالهای گذشته اندک پس‌اندازی برای ساخت خانه به صورت شخصی دسته و پا کرده بودند دیگر توان این کار را هم ندارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا