هشدارهای پلیس فتا شهرستان سقز به شهروندان

اخیر تعدادی از شهروندان ضمن تماس با پلیس فتا، از کلاهبرداری اینترنتی در زمینه نصب تلگرام طلایی خبر دادند. در این زمینه لازم است شهروندان محترم آگاهی داشته باشند که هرگونه پیام با عناوینی همچون پشتیبان تلگرام و با این ادعا که تلگرام به زودی قطع و سرور اصلی تلگرام آپدیت خواهد شد و برای جلوگیری از قطعی تلگرام با نصب تلگرام طلایی کد ارسال شده از تلگرام جهت تائید نصب را ارسال کنید، “کلاهبرداری محض” بوده و لازم است از تبادل پیام و اعتماد به این قبیل افراد جداً پرهیز و خودداری گردد.

آگاهی داشته باشید در صورت هرگونه اعتماد به این افراد، تمامی مخاطبین تلگرامی خود در اختیار افراد سودجو و کلاهبردار قرار گرفته و از مخاطبین شما به اسم شما، سوء استفاده‌های مالی و … انجام خواهند نمود.

کلاهبرداری با عنوان کمک به بیماران کرونایی

کلاهبرداران با تبلیغات گسترده و نمایش تصاویر دلخراش در شبکه های اجتماعی از احساسات مردم سوءاستفاده و اقدام به معرفی شماره حساب برای کمک به بیماران کرونایی و یا تهیه لوازم بهداشتی می‌کنند.

مراقب شگرد‌های مجرمان سایبری در ماه رمضان باشید

باتوجه به این که روزه‌ داران در این ماه اقدام به اعمال و عبادات قرآنی نموده و یکی از بهترین روش‌ها استفاده از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای قرآنی و ادعیه می‌باشد کلاهبرداران از این فضا سوءاستفاده نموده و با ارائه اپلیکیشن‌هایی که مورد تأیید و اعتبار نمی‌باشد و با اخذ مبالغی هرچند کم اقدام به کلاهبرداری یا هدایت شهروندان به صفحات جعلی (فیشینگ) می‌‌کنند.
برای تهیه اینگونه نرم‌افزارها باید از سایت‌ها‌ی مجاز و معتبر اقدام نمایید و مراقب سوءاستفاده کلاهبرداران باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا