وام ودیعه‌ای که دردی را دوا نمی‌کند

در حالیکه زمان ثبت‌نام ودیعه مسکن تا پایان آذرماه تمدید شده است اما شهروندان از عدم همکاری بانک‌ها در این زمینه خبر می‌دهند و پرداخت این وام ۲۵ میلیون تومانی که چه بسا در حاشیه شهر سقز هم نتوان با چنین مبلغی منزلی را اجاره کرد در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

بر اساس آماری که اداره‌کل راه و شهرسازی استان منتشر کرده است تاکنون ۳۲ هزار و ۲۸۴ نفر در استان کردستان برای این وام ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۲۲ هزار و ۶۸۲ نفر حایز شرایط بوده‌اند، اما با توجه به اعتبار ۱۷۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومانی که برای استان مصوب شده _ و در صورتیکه کل این اعتبار تخصیص یابد_ تنها ۶ هزار و ۸۵۴ نفر موفق به دریافت وام خواهند شد.

به گفته‌ی معاون مسکن و بازآفرینی شهری این اداره کل، تاکنون ۵ هزار و ۶۲۱ نفر متقاضی درخواست داده و تعیین شعبه نیز کرده‌اند که از این تعداد برای ۶۴۷ نفر پرونده تشکیل و تا پایان شهریور تنها ۵۲۸ نفر وام مذکور را دریافت کرده‌اند.

ظاهرا بسیاری از بانک‌های معین، عدم ابلاغ بخشنامه را دلیل کندی در پرداخت وام اعلام کرده‌اند، اما کیست که نداند شرایط سخت وام و ایضا شرایط سخت بازپرداخت، ظرفیت محدود، نبود شعبه برخی بانک‌ها در شهرستان، سختگیری در معرفی ضامن و در نهایت بوروکراسی سخت بانک‌ها باعث شده که خیلی‌ها عطای این وام را به لقایش ببخشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا