منابع طبیعی سقز: عملیات خاکبرداری در اطراف شهرک صنعتی سقز توقیف و متخلف جهت تکمیل پرونده و برگ بازجویی در اداره حضور پیدا کرد

ضمن تقدیر از همیاران طبیعت و خبرنگار محترم پایگاه خبری واکاوی، در تمام کشورهایی که محیط زیست و منابع طبیعی دارای اهمیت ویژه ایی می‌باشند مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی دارای نقش اساسی در اطلاع‌رسانی، آموزش، افزایش کارایی ادارات و … می‌باشند. مطبوعات به عنوان نگهبانان منافع عمومی می‌بایست اخبار و اطلاعات مهم را برای مردم تحلیل نمایند تا مردم با دیدی باز به وظایف خود در بطن حکومتی که برای خود مردم است عمل نمایند.

از اوایل دهه پنجاه میلادی تا کنون هفتاد کشور دنیا از فعالیت‌های داوطلبانه برای حفظ منابع طبیعی استفاده می‌کنند. در ایران نیز همیاران طبیعت که شامل تمام اقشار جامعه می‌گردد ، ادارات منابع طبیعی را در حفظ، احیاء و توسعه منابع طبیعی یاری می‌نمایند. با توجه به سیاست های کوچک سازی بدنه دولت و کاهش نیروهای اداری بدیهی است نظارت ادارات بر حوزه‌های خود با محدودیت روبرو می‌شود که این اداره با توجه به حوزه عملیاتی وسیع‌، وجود بیش از سیصد روستا و وجود شکایات و اختلافات و… نیز با محدودیت مواجه می‌باشد.

طبیعت محدود به قشر یا طیف خاصی نمی‌باشد و بر اساس قانون تمام افراد موظفند در مدیریت و حفاظت منابع طبیعی کمک نمایند، مشارکت فرآیندی دوسویه بوده که در یک سوی آن مردم و در سوی دیگر دستگاه دولتی قرار دارد. بر همین اساس پس از وصول گزارش آن پایگاه، معاون اداره مهندس پیمان صاحبی به محل عزیمت و ضمن توقیف عملیات خاکبرداری، نسبت به نقشه برداری مورد اقدام و متخلف جهت تکمیل پرونده و برگ بازجویی در اداره حضور پیدا کرد.

این اداره تنها در حیطه شرح وظایف خود عمل می‌نماید و ادارات دیگر همچون صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرکهای صنعتی می‌بایست نظارت مستمر بر واحدهای صنعتی داشته و از هرگونه عملیات قبل از صدور مجوز ادارات ذیربط و صدور پروانه‌های قانونی جلوگیری نمایند.

روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سقز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا