کاهش کیفیت هوا در بخش هایی از استان کردستان

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: براساس پیش بینی هواشناسی امکان فعال شدن چشمه های گرد و خاک بر روی کشور عراق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا به ویژه در نیمه غربی و جنوبی استان ما در هفته جاری وجود دارد.

کژال حبیب زاده گفت: هوای امروز شهرستان قروه از لحاظ ورود گرد و خاک در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: بر مبنای داده‌های دستگاه های سنجش آلاینده هوا مستقر در شهرهای مختلف استان امروز هوای قروه در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت و درخواست می شود شهروندانی که ناراحتی قلبی و تنفسی دارند و همچنین کودکان و سالمندان از خانه خارج نشوند.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان ادامه داد: هم اکنون وضعیت هوای دیگر شهرهای استان در حد استاندارد و قابل قبول است.

اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان در شهرستان های سقز، بانه، مریوان قروه و سنندج دستگاه سنجش آلودگی و کنترل کیفیت شاخص هوا نصب کرده است ولی در دیگر شهرهای استان بر اساس دید افقی کارشناسان این اداره کل وضعیت را رصد و به مرکز اعلام می کنند تا آنها در اسرع وقت نتیجه را به اطلاع عموم مردم برسانند.

بر اساس شاخص های سنجش کیفیت هوا، اگر شاخص کیفیت هوا کمتر از ۵۰ باشد، هوا پاک، بین ۵۱ تا ۱۰۰ قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بیشتر از ۳۰۱ خطرناک تلقی می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا