جزئیات افزایش عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۳

مبلغ عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۳ در بودجه مصوبه مجلس برای هر کدام از گروه‌های خاص، مطابق جدول ذیل تعیین شده که نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.

طبق جدول فوق تعرفه‌های درآمدهای دولت، عوارض خروج از کشور برای هر نفر در سال جاری در سفر اول ۵۲۰ هزار تومان تعیین شده است. البته عوارض خروج از کشور برای سفر دوم به میزان ۵۰ درصد و سفرهای سوم و بیشتر به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت. گفتنی است عوارض خروج از کشور برای هر نفر در سال گذشته در سفر اول ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده بود. بر این اساس عوارض خروج از کشور برای هر نفر نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافته است.

 

در حال حاضر در استان کردستان تردد از دو مرز باشماق مریوان و سیرانبند بانه جهت رفت و آمد به اقلیم کردستان امکان‌پذیر است و در نوروز امسال ۲۲ هزار و ۱۳۹ نفر از این دو مرز تردد کرده‌اند که به گفته مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۳۰ درصد کاهش داشته است.

اما تردد شهروندان استان کردستان به اقلیم کردستان تنها به ایام نوروز خلاصه نمی‌شود. علاوه بر پیوندهای فرهنگی، خانوادگی و اجتماعی، بخش قابل توجهی از سفرها جهت کار در اقلیم کردستان صورت می‌گیرد و افزایش مبلغ عوارض می‌تواند بر وضعیت کارگران تأثیرگذار باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا