پرداخت عوارض مالیات به شهرداری های کردستان۳۱ درصد رشد یافت

مدیرکل امور مالیاتی کردستان گفت: میزان پرداخت عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های این استان در ۱۰ ماه منتهی به دی ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد رشد یافته است.

در این مدت ۸۷۴ میلیارد و ۲۰۵ میلیون ریال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها ودهیاری های استان پرداخت شده که به نسبت مدت مشابه خود سال گذشته که ۶۰۳ میلیارد و ۱۵۳ میلیون ۲۰۴ ریال بود حدود ۳۱ درصد بیشتر است.

وی افزود: شهرداری و دهیاری های شهرستان سنندج با ۲۶۷ میلیارد و ۹۷۳ میلیون هزار ریال بیشترین مبلغ از این محل را دریافت کرده اند که از این میزان سهم شهرداری سنندج ۲۰۸ میلیارد و ۵۵۶ میلیون و ۵۵۵ هزار ریال بوده است.

الوندی اضافه کرد: سهم شهرداری ها و دهیاری های شهرستان های بانه، بیجار و دهگلان هم به ترتیب ۹۸ میلیارد و ۹۸۵ میلیون و ۸۲۷ هزار ریال، ۶۶ میلیارد و ۳۷۲ میلیون و ۶۴۳ ریال و ۴۵ میلیارد و ۳۰۴ هزار و ۴۴۸ ریال بوده است.

وی یادآور شد: میزان مبلغ پرداخت شده از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های شهرستان دیواندره هم ۵۶ میلیارد و ۲۲۷ میلیون و ۸۲ هزار ریال، شهرستان سروآباد ۳۳ میلیارد و ۳۴۳ میلیون و ۷۷۷ هزار ریال و شهرستان قروه نیز ۹۰ میلیارد و ۸۵۸ میلیون و ۶۰۴ هزار ریال است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان تاکید کرد: شهرداری ها و دهیاری های شهرستان سقز هم ۱۳۲ میلیارد و ۵۱۵ میلیون و ۵۲۲ هزار ریال و مریوان نیز ۱۱۹ میلیارد و ۳۸۰ میلیون و ۱۴۷ هزار ریال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده در ۱۰ ماه امسال دریافت کردند. استان کردستان دارای بیش از ۶۰ هزار مودی مالیاتی است و کمتر از نیم درصد درآمد مالیاتی کشور را تامین می کند.

 

ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا