پرداخت ۷۴ میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری سقز

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان خبر داد: بیش از ۷۵۸میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال در نه ماه اول امسال سال به شهرداری ها و دهیاری های استان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان کردستان، حسن سجودی اظهار داشت: بخشی از مالیات وصول شده در هر استان در همان جا هزینه می شود که از طریق پرداخت عوارض وصولی مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها تحقق می پذیرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان تاکید کرد: این امر جدای از کمک به تحقق عدالت اجتماعی و توسعه اقتصادی، در فرهنگ سازی مالیاتی بسیار تاثیرگذار است که باید اطلاع رسانی های لازم در این زمینه صورت گیرد و مردم از این امر آگاه شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: در بین تمامی نقاط استان، شهرداری مرکزی سنندج ۱۸۵ میلیارد ریال، شهرداری سقز با ۷۴ میلیارد ریال، شهرداری مریوان با ۶۳ میلیارد و ۲۵۹ میلیون ریال و شهرداری بانه با ۵۰ میلیارد ریال به ترتیب بیشترین مبالغ را دریافت کرده اند.

شهرداری قروه ۳۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال، شهرداری بیجار ۲۵ میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال، شهرداری دهگلان ۱۲ میلیارد و ۲۹۳ میلیون ریال ، شهرداری دیواندره ۱۵ میلیارد و ۶۶۸ میلیون ریال، شهرداری سروآباد ۲ میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال، و شهرداری کامیاران ۲۶ میلیارد ریال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده در نه ماهه نخست سالجاری دریافت نموده اند.

سجودی در پایان اذعان نمود: همچنین بیش از ۲۶۸ میلیارد و ۲۶۷ میلیون ریال به حساب سایر نقاط (شهرهای کوچک، روستاهای فاقد دهیاری و روستاهای دارای دهیاری ) واریز شده است.

 

منبع| اداره‌کل امور مالیاتی استان کردستان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا