کمبود معلم در روستای گردیگلان

یکی از اهالی روستای گردیگلان از توابع بخش مرکزی، در تماس با واکاوی ضمن گلایه از آموزش و پرورش شهرستان سقز و کم‌توجهی این نهاد به امر آموزش عنوان کرد؛ “با وجود اتمام نیم‌سال اول تحصیلی، دانش‌آموزان پایه چهارم و پنجم این روستا از آموزش محروم بوده‌اند و از آنجا که آموزش و پرورش از اختصاص معلم به این دو پایه تحصیلی خودداری کرده و تنها یک یا دو روز در هفته یکی دیگر از معلمان همین روستا را به دو پایه مذکور آنهم در نوبت بعد از ظهر اختصاص داده، لذا در اعتراض به این موضوع اهالی تصمیم گرفته‌اند تا اختصاص یک معلم دیگر هیچکدام از دانش‌آموزان را به مدرسه نفرستند”.

در این ارتباط، عارفی، رئیس آموزش و پرورش سقز می‌گوید به هیچ عنوان اجازه تعطیل شدن آموزش را نداده و اگر والدین نیز مانع از مراجعه دانش‌آموز به مدرسه شوند امری خلاف قانون مرتکب خواهند شد.

اما مشکل کجاست؟ رئیس آموزش و پرورش سقز توضیح داد: معلمی که برای پایه چهارم و پنجم تعیین شده دارای مرخصی پزشکی بوده و برای جبران این کمبود یکی از همکاران در نوبت دوم (بعدازظهر) آموزش دانش‌آموزان دیگر را بر عهده گرفته است. عارفی افزود: مرخصی پزشکی این همکار فردا (۱۴ دیماه) به اتمام می‌رسد، اگر قادر به حضور بود که مشکل رفع می‌شود و در غیر اینصورت نیروی موردنیاز به هر نحوی تأمین می‌شود.

قابل ذکر است که کمبود نیرو در آموزش و پرورش سقز یک مشکل اساسی است و آنچنان که مشخص است در گوشه و کنار شهر و روستاهای سقز به روش‌های مختلف سر باز کرده و در مقابل مسئولان چندان در جذب نیرو موفق نبوده و به همین دلیل شاهد چنین مشکلاتی هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا