چند خبر از حوزه بهداشت و درمان سقز

برای اولین بار پزشک متخصص جراحی مغز و اعصاب در سقز مستقر شد. این پزشک تا زمانی که بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان شفا تجهیز شود در بیمارستان امام مستقر خواهد بود. تا پیش از این مردم شهرستان سقز برای درمان بیماری‌های مرتبط با مغز و اعصاب و یا تصادفات منجر به آسیب‌دیدگی‌ مغز و اعصاب مجبور به مراجعه به شهرها و استان‌های همجوار بودند که این مسأله موجب افزایش هزینه‌ی درمان و … میشد.

دستگاه ام‌آر‌آی بیمارستان سقز پس از خرابی چند روزه، مجددا تعمیر و راه‌اندازی شد. خرابی دستگاه ‌ام‌آرآی سقز هر از گاهی خبرساز و این مسئله باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان می‌شود. نتایج ام‌آر‌آی توسط رادیولوژیست‌ها اعلام می‌شود و چون بیمارستان سقز در بسیاری از رسته‌ها از جمله رادیولوژی کمبود نیرو و متخصص دارد گاهی این اعلام نتایج تا ۱۵ روز طول می‌کشد که خود بر مشکلات افزوده است. راه حل این کار جذب رادیولوژیست است که گویا شبکه بهداشت تمهیداتی برای این کار اندیشیده است.

واکسن آنفلوآنزا در سقز در دو هفته اول مهر توزیع می‌شود. گروه‌های پرخطر از جمله زنان باردار، بیماران شیمی‌درمانی و سایر بیماری‌های زمینه‌ای در اولویت دریافت این واکسن هستند. با توجه به شیوع کرونا و درخواست بیشتر مردم برای استفاده از واکسن آنفلوآنزا ضروری است شهروندان اولویت‌بندی‌ گروه‌های پر خطر را رعایت نمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا