چند خبر کوتاه

مطابق زمان‎بندی انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر، فرماندار باید صورتجلسه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان را امروز (۲۲ فروردین) به هیأت نظارت شهرستان ارسال کند که این کار در سقز انجام شده و لیست نهایی (اعم از تأیید و رد صلاحیت شده‌ها) به دست هیأت نظارت رسیده است. بر اساس اخبار غیر رسمی، چند نفر از کسانی که قبلا اسامی آنها در میان لیست “عدم احراز صلاحیت”ها بود تأیید صلاحیت شده‌اند.

هیأت نظارت بر انتخابات، تا ۶ اردیبهشت فرصت دارد صلاحیت آن دسته از داوطلبانی که در هیأت اجرایی تأیید یا رد شده‌اند را بررسی و روز پس از آن نظرات خود را در خصوص صلاحیت داوطلبان به فرمانداری و فرمانداری نیز به داوطلبان اعلام نماید. حق اعتراض برای داوطلبان در هیأت‌های شهرستانی و استانی محفوظ است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری کردستان، از رهایی ۲ نفر محکوم به قصاص در سقز با بخشش اولیای دم خبر داد. به گفته‌ی “بهادر اسدی”؛ در سال ۱۳۷۹ و بر اثر نزاع دسته جمعی میان چند جوان سقزی ، یک فقره قتل در این شهرستان اتفاق افتاد که پس از دستگیری قاتلین و طی مراحل دادرسی نهایتا رای قصاص آنان در دادگاه کیفری استان و در سال ۱۳۹۲صادر شد که با تلاش‌های اعضای شعبه ویژه شوراهای حل اختلاف سقز، پرونده به صلح و سازش منجر شد.

نتیجه نهایی هشتمین آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش تا اواخر هفته جاری در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. نتیجه نهایی سایر دستگاه‌ها نیز پس از اعلام نتایج مصاحبه به سازمان سنجش و تایید مجدد آن به توالی اعلام می‌شود. همچنین نتیجه اولیه کنکور دکتری تا اواسط هفته آینده منتشر می‌شود.

به گفته‌ی سخنگوی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۲۱ هزار و ۶۳ بیمار جدید در کشور شناسایی شدند و به این ترتیب مجموع بیماران در کشور به دو میلیون و ۷۰ هزار و ۱۴۱ نفر رسید. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۸ نفر دیگر نیز جان باختند و تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۴ هزار و ۴۹۰ نفر رسید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا