چند خبر کوتاه

جاده جایگزین سقز مریوان در محدوده فرودگاه سقز قرار بود تا پایان مهرماه زیر بار ترافیک برود، امروز ۳۰ مهر بود و خبری از این موضوع نشد. البته نماینده سقز و بانه روز گذشته خبر از طرح سؤال از وزیر راه و شهرسازی برای این موضوع و همچنین جاده سقز بوکان داد. رحیمی به #واکاوی گفت: جاده سقز مریوان در آبانماه به اتمام می‌رسد و ۱۰ کیلومتر از جاده سقز بوکان نیز به پیمان گذاشته خواهد شد. پیمانکار قبلی این مسیر به دلیل عدم دریافت مطالبات خود خاتمه پیمان داده است. واکاوی به زودی گزارشی از روند کار در فرودگاه و جاده سقز مریوان منتشر خواهد کرد.

“لطیفه نوروزی” به عنوان معاون برنامه‌ریزی فرماندار سقز معرفی شده است. “احمد مهرپرور” نیز به عنوان بخشدار زیویه جانشین لطیفه نوروزی می‌شود. این دو نفر احتمالا از هفته آینده به صورت رسمی کار خود را در پست‌های جدید آغاز خواهند کرد.

یک هفته از قول رئیس شورای شهر سقز، مبنی بر انتشار فراخوان جهت دریافت رزومه واجدین شرایط کسب کرسی شهرداری سقز می‌گذرد. “محمد کرمی” هفته گذشته به واکاوی گفت: “ساز و کار تعیین شهردار تا اواخر هفته بعد (یعنی فردا اول آبانماه) به اتمام می‌رسد و فرد مورد نظر پس از بررسی‌های لازم به فرمانداری معرفی خواهد شد”. جهت یادآوری، فردا اول آبان و روز آخر تعیین شده از سوی رئیس شورا است. آیا فراخوانی صادر شد؟ اگر بله، چه کسانی رزومه کاری خود را ارسال کردند؟ آیا فرد مورد نظر تا فردا به فرمانداری معرفی خواهد شد؟

ظاهرا موضوع آرد که در روزهای گذشته نگرانی‌هایی در سطح شهر بوجود آورده بود فروکش کرده است. فرماندار در کنار تدابیری مبنی بر افزایش سهمیه‌ها و دو شیفته کردن برخی نانوایی‌ها، از راه‌اندازی نانوایی سیار جهت تولید نان و عرضه آن در فروشگاه‌ها خبر داد. روز گذشته نیز رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز خبر از کشف و توقیف محموله ۲۵۰۰ کیلویی آرد عرضه خارج از شبکه در مسیر سقز- بانه داد. انتظار است گشت و نظارت‌ها در سایر حوزه‌های مایحتاج مردم نیز ادامه داشته باشد.

نشست علمی “گذار از فرهنگ به سیاست با محور محیط زیست” توسط انجمن جامعه‌شناسی سقز برگزار می‌شود. “محمد حقمرادی” دکترای جامعه‌شناسی، پنجشنبه‌ اول مهرماه ساعت ۲۲ از طریق ویدیو اسکایپ به آدرس https://join.skype.com/NvLQ9vX9nbyU به ایراد سخنرانی می‌پردازد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا