چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان سقز

امروز فرمانداری سقز شاهد یکی از جدی ترین جلسات شورای اداری خود بود. با آنکه در بسیاری از جلسات اداری معمولا سقف زمانی مشخصی وجود ندارد اما جلسه ی امروز را می توان یک استثناء دانست که شروع و پایان معینی داشت و جدیت کریمیان و خط و نشان هایش برای مدیران کم کار در کنار تقدیر از مدیران پر تلاش بر جذابیت این جلسه افزود.

کامیل کریمیان پس از سخنان و تعارفات معمول، وارد فاز انتقاد از مدیران کم کار شد و این انتقادات را به منزله اخطار جدی عنوان کرد و گفت: لازمه کار مدیریت ریسک پذیری در عین سنجش جوانب قضایاست و ما به مدیرانی احتیاج داریم که جرأت و جسارت را آمیخته به کار خود کنند.

چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان سقز

معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز پس از تقدیر از ادارات فعال، سراغ شهرداری رفت و با انتقاد از کم کاری و عدم تحرک در شهرداری گفت: صرف انجام امور روزانه مطلوب شهروندان سقز نیست، در یک سال اخیر هیچ اقدام و تحرک جدی در حوزه عمران شهری نداشته ایم و این کم تحرکی در سال آینده نباید تکرار شود و شهرداری این را باید به صورت یک اخطار ببیند.

رئیس شورای اداری شهرستان سقز بی توجهی برخی رؤسای ادارات به دستورات و توصیه های فرماندار را غیرقابل قبول دانست و به شدت از این موضوع انتقاد کرد. علیرغم اینکه برخی افراد حاضر در جلسه از جمله معاون عمرانی فرماندار سعی داشتند تا کریمیان را از نام بردن ادارات منصرف کنند اما کریمیان با صراحت تمام از اداراتی همچون آموزش و پرورش، بنیاد شهید، اصناف، فنی حرفه ای، کمیته امداد، آبفار، شرکت بیمه، دانشگاه پیام‌نور و… نام برد و از آنان به عنوان کسانی تعبیر کرد که در حرکت دادن ماشین توسعه فقط تماشاچی هستند.

کریمیان با اشاره به انتخابات پیش رو، رعایت اصل بی طرفی از سوی مدیران را یادآوری و به آنان در مورد حفظ حق الناس و به کارگیری وقت و توان اداری دستگاهها له یا علیه هر کدام از کاندیداها هشدار داد.

تکریم ارباب رجوع پایان بخش سخنان کریمیان بود. وی با تأکید بر قانون گرایی و یکسان دیدن همه شهروندان گفت: لازم نیست برای تک تک ارباب رجوع ها من به رؤسای ادارات زنگ بزنم و یا مدیران صرفا با سفارش و تأکید من کار مردم را راه بیندازند. لازم است مدیران خود را جای کسانی بگذارند که کیلومترها راه را از دورترین روستاها برای دیدن مدیران طی کرده اند اما مدیر یا حضور ندارد و یا آنان را پذیرش نمی کند.

واکاوی/ اخبار سقز

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. معاون محترم عمرانی فرماندار شما در مقابل مردم مسئول هستید چرا از نام بردن اسم ادارات خوشایند نیستی شما که معلم بودید جای تاسف است که اینگونه فکر می کنید .فرماندار محترم براستی گل گفتی دستت درد نکند شبکه بهداشت ودرمان هم جایش در کم کاری ها خیلی کم است مخصوصا در نظارت بر پزشکان متخصص وعمومی که بعضی ها صورت آدم ها را به منبع درآمد تبدیل کرده اند وکسی هم چیزی نمی گوید یا آرایشگاهها که با تزریق برخی داروها برای جوان سازی چه پول هایی به جیب می زنند ،بحث دارو،درمان و……
    آموزش وپرورش هم با تاکسی رانی در قبال سرویس های شخصی که دانش آموزان را همچون عروسک روی هم میریزند در یک سرویس گاهی اوقات ۸نفر دانش آموز ویا ماشین های شخصی با راننده خانم وشیشه های بسیار تیره ودودی ،سکوت اختیار فرموده اند.
    شهردارو شورا در تنگ کردن خیابان ها وفروختن دوطرف خیابان یا یک طرف خیابان برای توقف رانندگان (بر اساس کدام قانون؟)،ترددهای بی مورد در جلو مراکز درمانی وایجاد مزاحمت برای سلامتی مردم ،تبدیل شهر به میدان ساخت وساز وساخت آپارتمان های چند طبقه ودر مواردی خارج از سکنه ومد کردن آپارتمان سازی در شهرو..
    ودیگر مشکلات دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا