کاهش ۲۲ درصدی صدور کالا در ۹ ماه امسال از مرزهای کردستان

ناظر گمرکات کردستان با اشاره به اینکه صادرات کالا از گمرک‌های سنندج، سیرانبند بانه و باشماق مریوان انجام می شود، اظهار کرد: در ۹ ماهه سال جاری یک میلیون و ۲۴۰ هزار و ۶۶۷ تن کالا از مرزهای استان صادر شده است که ارزش آن افزون بر ۶۱۳ میلیون و ۲۱۸ هزار دلار است.

خلیل حیدریبه ایرنا گفته است: عمده محصولات صادراتی از مرزهای استان شامل میوه و تره‌بار، مصالح ساختمانی، سنگ آهن، محصولات لبنی و مصنوعات فلزی و پلاستیکی است.

حیدری اعلام کرد: میزان صادرات انجام شده در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته هم از لحاظ وزنی و هم ارزشی ۲۲ درصد کاهش پیدا کرد.

وی به میزان واردات کالا از ابتدای سال جاری تا پایان آذر سال جاری از مرزهای استان اشاره کرد و گفت: ۲۹ هزار و ۱۹۳ تن کالا به ارزش ۷۱ میلیون و ۵۰۱ هزار دلار از گمرکات استان وارد کشور شده است.

مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید که گمرک این شهر در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی هم در بخش واردات فعال است.

در مجموع گمرکات استان کردستان با شعبه های فعال در سنندج، باشماق مریوان و سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا