رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان اعلام کرد:

کردستان با کمبود ۷۰۰۰ نفر نیروی معلم روبرو خواهد شد

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان گفت: استان کردستان در چند سال آینده با کمبود ۷ هزار نفر نیروی معلم روبرو خواهد شد، چون بسیاری از معلمان کنونی بازنشسته می‌شوند که در این راستا نیاز هست ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان کردستان افزایش یابد.

یحیی معروفی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان اظهار کرد: تربیت معلم ۱۰۰ سال در کشور و ۷۳ سال در استان کردستان قدمت دارد.

وی با اشاره به اینکه اولین دانشسرا در سال ۱۳۲۴ در شهر سنندج دایر شد، افزود: در حال حاضر در استان کردستان دو پردیس پسران و دختران دانشگاه فرهنگیان فعال است که بالغ بر یک هزار و ۱۵۰ نفر دانشجو در آنها مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان عنوان کرد: پردیس پسران دانشگاه فرهنگیان دارای امکانات و ظرفیت خوبی است اما پردیس دختران دارای کمبودهایی است که مشغول رایزنی‌هایی با دانشگاه آزاد برای تملک یک ساختمان آموزشی آنها برای واحد دختران هستیم.

وی در ادامه در مورد میزان ظرفیت این دانشگاه اظهار کرد: امسال ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان بسیار کم و در حدود ۲۵۰ نفر بود اما خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته توانستیم آن را در مرحله تکمیل ظرفیت به ۷۳۴ نفر افزایش دهیم.

معروفی اعلام کرد: استان کردستان در چند سال آینده با کمبود ۷ هزار نفر نیروی معلم روبرو خواهد شد، چون بسیاری از معلمان کنونی بازنشسته می‌شوند که در این راستا نیاز هست ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان کردستان افزایش یابد.

وی در ادامه سخنان خود به برگزاری جشن صدسالگی تاسیس تربیت معلم در سراسر کشور اشاره و تصریح کرد: این جشن صبح روز چهارشنبه هشتم اسفندماه در شهر سنندج نیز برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان خاطرنشان کرد: تجلیل از ۲۰۰ معلم پیشکسوت و بازنشسته، برپایی نمایشگاه و ارائه اسناد و مدارک مدیران و مدرسان قدیمی و رونمایی از کتاب تاریخچه تربیت معلم در استان و زندگینامه شهدای تربیت معلم از جمله بخش‌های این مراسم است.

 

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا