کردستان و دو فرودگاه بدون پرواز

خبرگزاری ایرنا در گزارشی تحت عنوان «کردستان و یک فرودگاه بدون پرواز» نوشت: «فرودگاه سنندج به عنوان تنها فرودگاه فعال کردستان، در حال حاضر تمامی پروازهای آن در هفته لغو شده و این مسئله باعث ایجاد مشکلاتی برای کسانی شده که می‌خواهند سفر هوایی در این استان داشته باشند»، مدیر فرودگاه‌های استان کردستان هم علت لغو این پروازها را «اختلافات مالی بین شرکت ارائه دهنده خدمات هندلینگ به شرکت‌های هواپیمایی آسمان و قشم ایر» عنوان کرده است.

اما به نظر می‌رسد چشم‌پوشی از وضعیت فرودگاه سقز در میان مسئولان و حتی فضای رسانه‌ای کردستان اجحاف دیگری است که در حق مردم منطقه صورت می‌گیرد.

آنچه در بهار امسال در فرودگاه سقز اتفاق افتاد انجام پرواز آزمایشی فلایت‌چک بود، پیگیری‌های اخیر واکاوی از نماینده مجلس و معاون عمرانی فرماندار حاکی است که در حال حاضر موانع پروازی خاصی جهت نشست و برخواست هواپیما در فرودگاه سقز وجود ندارد و بسیاری تجهیزات ناوبری در کنار باند و ترمینال و … آماده است.

بخشی از محوطه‌سازی که به پیمانکار سپرده شده در شرایط جوی مناسب از سر گرفته می‌شود. دکل‌های فشار قوی که در مسیر فرودگاه قرار دارند نیز در ابتدا مانع پرواز نیستند و در مراحل توسعه عوامل پروازی باید برداشته شوند. آنچه باقی مانده تعیین نوع هواپیما، تأمین نیروی انسانی و برخی امورات اداری و هماهنگی با سازمان هواپیمایی و… است که می‌طلبد هرچه سریعتر از سوی مسئولان استانی و نماینده مجلس پیگیری شود.

در همین گزارش ایرنا نظری‌زاده در مورد آخرین وضعیت فرودگاه سقز هم گفته: در حال حاضر به خاطر شرایط جوی برخی از کارهای باقیمانده فرودگاه متوقف شده است اما ما خوشبین هستیم که سال آینده این فرودگاه به بهره‌برداری کامل برسد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا