کلاف سردرگم شهرداری سقز

قریب به ۱۰ ماه است که شهرداری سقز با سرپرست اداره می‌شود و پس از کش و‌قوس‌های فراوان، وریا نعمانی که هر هفت عضو شورا بر انتخاب او به عنوان شهردار اتفاق نظر داشتند نیز نتوانست شهردار شود و پس از ۶ ماه، روز گذشته استعفای خود از بر عهده گرفتن مجدد سرپرستی را تحویل شورا داد و شورا نیز با آن موافقت کرد. در نهایت امروز “لقمان شیخ‌عزیزی” تا زمان انتخاب شهردار به عنوان سرپرست انتخاب شد.

رئیس شورای شهر سقز در مورد نحوه انتخاب شهردار نیز گفت: طی امروز یا فردا فراخوانی جهت دریافت رزومه افرادی واجد شرایط جهت تصدی شهرداری سقز صادر خواهد شد و پس از بررسی لازم فرد موردنظر انتخاب و به نهادهای مربوطه معرفی خواهد که این فرآیند از سوی شورا حداکثر در هفته آینده نهایی خواهد شد و انتظار است نهادهای مربوطه نیز به تسریع این پروسه کمک کنند.

اما به نظر می‌رسد که قضیه به همین راحتی که رئیس شورای شهر می‌گوید نیست، چرا که با توجه به روندی که طی سه سال گذشته بر شورا و شهرداری حاکم بوده احتمالا در سال آخر نیز جاری باشد و همچنان اختلاف نظر و عدم در نظر گرفتن منافع عامه در میان اعضای شورا مانع از یک انتخاب اساسی شود و ارسال و دریافت رزومه تنها ظاهر زیبا دادن به انتخابی است که قرار است انجام شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا