معاون عمرانی فرماندار در مورد آخرین وضعیت شورای شهر سقز؛

موضوع هنوز به شورای حل اختلاف نرفته است

یک ماه است که شورای شهر سقز نتوانسته تکلیف هیأت رئیسه را مشخص کند و در این بین فرمانداری و دفتر امور شهری استانداری نیز نتوانسته جوابی درخور به افکار عمومی بدهد. سؤال اینجاست که وقتی این نهادها نتوانند چنین مسأله پیش پاافتاده‌ای را در عرض یک ماه تعیین تکلیف کنند چه تضمینی وجود دارد که در یک موضوع مهم و خطیر که نیازمند تصمیم فوری و منطقی باشد بتوانند دقیق عمل کنند؟

از طرفی، اگرچه افکار عمومی و شهروندان چندان دل خوشی از شورا ندارند و اساسا کمتر کسی به چنین موضوعی اهمیت بدهد، اما هرچه باشد گوشه‌ای از امورات روزانه بخشی از مردم لنگ بوروکراسی اداری مابین شورا، شهرداری و سایر ادارات است و روزانه چندین نامه از سوی شهروندان به دبیرخانه شورا وارد می‌شود اما به دلیل عدم تعیین هیأت رئیسه ترتیب اثری صورت نمی‌گیرد.

در مورد وضعیت فعلی شورا، معاون عمرانی فرماندار سقز به واکاوی گفت: “اگرچه اعضای شورا به صورت جداگانه و روزانه در شیفت کاری خود در ساختمان شورا حاضر می‌شوند. اما تکلیف هیأت رئیسه علیرغم تلاش مجموعه فرمانداری در دو هفته گذشته به نتیجه نرسیده و موضوع کماکان در استانداری (دفتر امور شهری) در حال بررسی است”. محمدیان افزود: “رفتن موضوع شورای شهر به هیأت حل اختلاف استانداری در مرحله بعد است و هنوز این موضوع به هیأت مذکور ارجاع نشده و حتی در صورت ارجاع نیز ممکن است چند ماه طول بکشد”.

با این حال، مشخص نیست که چرا مسئولان شهری و استانی قضیه شورای شهر را مشمول گذر زمان می‌کنند و از اخذ یک تصمیم قاطع و البته قانونی که تکلیف را روشن کند عاجر مانده‌اند!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا