کمک به زلزله زدگان از طرف نهادهای مردمی همچنان ادامه دارد

اخبار ناخوشایند از وضعیت این روزهای زلزله زدگان کماکان به گوش می رسد و اوضاع بسیاری از آنان خصوصا در روزهای اخیر که بارش ها شدت گرفته و طبق اطلاعیه های هواشناسی کماکان ادامه دارد به شدت نگران کننده است و تصاویری که در فضای مجازی دست به دست می شود مؤید این نکته است. به همین دلیل افراد زیادی از جای جای ایران طی صد روز گذشته اقدام به تهیه اقلام مورد نیاز زلزله زدگان ازجمله کانکس مسکونی و سرویس بهداشتی کرده اند و کمک های نقدی و غیر نقدی همچنان ادامه دارد.

سلام عبدالله زاده از سقزی های ساکن تهران در این باره به واکاوی گفت: به کمک تعدادی از موسسات خیریه ازجمله “موسسه توسعه فرهنگی و خدمات اجتماعی مهر ویستا”، “کارگزاری پارسیان” و سایر افراد عمدتا تهرانی که به صورت داوطلبانه حاضر به کمک بوده اند توانسته ایم تا کنون بیش از ۱۴ کانکس مسکونی ۱۲۰ کانکس سرویس بهداشتی و چندین کارتُن کفش، لباس و اقلام خوراکی به مناطق زلزله زده ارسال کنیم که آخرین محموله آن امروز شامل ۱۳ کانکس سرویس بهداشتی و چندین آبگرمکن به مناطقی از جمله ازگله، سرپل، ثلاث و شیخ صله خواهد رسید.

 

 

عبدالله زاده در مورد نحوه توزیع این کمک ها گفت: با هماهنگی هایی که انجام شده است اقلام مورد نظر به این مناطق ارسال شده و در آنجا توسط افراد و ngo های فعال در میان کسانی که نیاز فوری به کانکس مسکونی دارند و یا در روستاهایی که از نظر بهداشتی وضعیت ناگواری دارند سرویس های عمومی نصب خواهد شد.

لازم به ذکر است که کمک های مردمی برای زلزله زدگان قابل تقدیر است، اما نکته ای که نباید فراموش شود ابعاد عاطفی و روانی پس از زلزله است و اخباری هم که از این دست به ما می رسد بیانگر افزایش پدیده هایی از جمله خودکشی در میان زلزله زدگان است و در این مورد غیر از نهادهای دولتی، نهادهای غیردولتی نیز می توانند در کاهش آسیب های ناشی از امر بکاهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا