کوردینه؛ “زاگرۆس چه‌وه‌ڕێمانە”

کمپین ” زاگرۆس چه‌وه‌ڕێمانە” به همت انجمن های مردمی سطح شهرستان سقز و به منظور جمع آوری کمک برای مناطق سیل زده، از امروز آغاز به کار کرد.

 

آزاد امینی یکی از اعضای کمپین در خصوص فعالیت این کمپین به واکاوی گفت: بعد از زمین لرزه کرمانشاه، شورای هماهنگی شهرهای کوردنشین به منظور تسهیل در جمع آوری و توزیع کمکها راه اندازی شد و از هر انجمن دو نفر به عنوان نماینده انتخاب شدند تا در قالب آن برنامه ریزی برای ارسال و توزیع اقلام کمکی بهتر و سریع تر انجام شود. در این شورا گروهی ۵ نفره برای هیأت رییسه انتخاب و دو نفر نیز به عنوان رابط سقز و شهرهای زلزله زده انتخاب شدند (تعداد این دو نفر امسال به سه نفر افزایش یافته است، آزاد امینی، عادل کریمی و صلاح سرخی). سال ۹۶ مجوز لازم برای کمک به زلزله زدگان دریافت شد و بعد از آن بود که این شورا به منظور هماهنگی بیشترتشکیل شد و اکنون که سیل لرستان اتفاق افتاده است همین شورا بار دیگر فعالیت خود را آغاز و برای دریافت مجوز نیز مشغول رایزنی با شهرستان و استان هستیم.

 

عضو کمپین ” زاگرۆس چه‌وه‌ڕێمانە” افزود: در سقز بیشتر انجمن های مدنی سطح شهر مشارکت دارند و با برپایی چادر در مکان های تعیین شده (شهرک دانشگاه جنب مسجد چهار یار نبی، میدان قدس، خیابان ساحلی جنب ایستگاه آتشنشانی و میدان شهدا) کمک های مردمی دریافت خواهند کرد. در این میان وسایل تازه و نو به صورت جداگانه و وسایل دست دوم نیز تا جاییکه روحیات مردم مصیبت زده را خدشه دار نکند بسته بندی و در انبار تجمیع خواهد شد و بعد از آن کاروان کمک های مردمی از تمامی شهرها با هماهنگی به کاروان بزرگ تر پیوسته و راهی منطقه خواهند شد.

 

امینی در زمینه نحوه توزیع و نیازسنجی مناطق دچار سیل نیز افزود: هم اکنون در شهر معمولان کمپی به نمایندگی از تمامی شهرهای کورد نشین جهت بررسی میدانی و نیازسنجی برپا شده تا آنچه در مرحله اول لازم و ضروری است به دست مردم برسد، علاوه بر این تیم های کمکی و حتی تیم پزشکی نیز در روزهای آینده اعزام خواهد شد و این تیم پزشکی از تمام شهرهای کردستان به تناوب در آنجا حضور خواهند داشت.

 

امینی در پایان و در ارتباط با موازی کاری با نهادهایی از جمله هلال احمر نیز گفت: اهداف انجمن هیچ منافات و تعارضی با اینگونه نهادها ندارد و هر کدام بسته به توانایی خود باید در این راه قدم برداریم و کمپین “زاگرۆس چه‌وه‌ڕێمانە” صرفا از نهادهای مردمی سطح شهر تشکیل شده و از همینجا اعلام می کنیم هر انجمنی که مایل به کمک است می تواند اعلام و در قالب کمپین شروع به همکاری کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا