هشدار قرمز هواشناسی و احتمال بارش‌های سیل‌آسا

مطابق هشدارهای هواشناسی استان کردستان و با تقویت سامانه فعال بارشی، پیش‌بینی می‌شود بارش‌ها طی بازه زمانی ظهر چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه در شهرستان‌های مریوان، سروآباد، بانه و غرب شهرستان‌های کامیاران، سنندج، سقز و دیواندره شدیدتر باشد.

به گفته رئیس هواشناسی سقز انتظار می‌رود در این موج بارشی شهر سقز تا ۳۰ میلیمتر بارش به خود ببیند که این میزان در دهستان‌های خوڕخوڕە، میرەدێ، و سەرشیو دو برابر این میزان باشد. علایی تأکید کرد که به علت رگباری بودن بارش‌ها احتمال سیلابی شدن مسیرها وجود دارد.

امور آب شهرستان سقز دو روز قبل اعلام کرد که به منظور کنترل و مدیریت مخزن سد چراغ‌ویس، دریچه سد به طور کامل باز شده است و در همین راستا از عموم مردم شهرستان سقز به ویژه ساکنان روستاهای پایین دست سد و حاشیه‌نشینان رودخانه خواسته است تا اطلاع ثانوی از تردد در مسیر رودخانه و جوار این منبع آبی، خودداری نمایند.

ستاد بحران شهرداری نیز تشکیل جلسه داده و برای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی اعلام آماده‌باش کرده و از شهروندان در محلات و مناطقی ازجمله خیابان فخر رازی، بازار، ۳۲ متری، بلوار کردستان و انقلاب، خیابان استاد شیرازی، خانه‌های اطراف چه‌م سقز و پل قوخ و… که در معرض سیل هستند خواسته است که منازل خود را ایمن سازی و از بیرون آوردن هر نوع وسایل اضافی خودداری کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا