کولبرها اسلحه قاچاق نمی‌کنند

نمایندگان به سبب جایگاهی که دارند معمولا قول و فعل آنها رصد می‌شود و با اینکه سطح مطالبات از آنها بسیار پایین آمده اما انتظار می‌رود اظهارنظر آنها در مورد برخی موضوعات از جمله موضوع کولبری دقیق‌تر باشد.

از جمله اگر سخنان یکی از نمایندگان کردستان در مورد کولبران _حتی آنگونه که خود ادعا می‌کند برداشتی‌اشتباه بوده باشد_ را با سخنان نماینده مهاباد مقایسه کنیم می‌توان گفت نگاه نماینده مهاباد به این موضوع مقداری دقیق‌تر است، اگر چه انتظار و مطالبه اصلی باید برچیدن کولبری باشد.

نماینده مهاباد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان به این سخنان که “احتمال دارد در میان کولبرها کسانی وارد کشور شوند” واکنش نشان داده و گفته است: کولبران اهالی همان منطقه هستند و امنیت مرز را بهتر از من و شما دوست دارند و در این راستا نیز تنها اقلام عادی را حمل می‌کنند

جلال محمودزاده ضمن انتقاد به نگاه امنیتی به مرزها افزود: به وزارت کشور توصیه می‌کنیم به مرزها نگاه امنیتی نداشته باشد، اگر معیشت مردم مرزنشین تأمین شود و درآمد داشته باشند، مطمئناً امنیت مرزها خیلی بیشتر از حالا بالا می‌رود، اما بعضاً مسائل امنیتی را پیش می‌کشند. در صورتیکه چنین نیست و کولبرها در طول تاریخ فقط اقلامی را حمل کردند که اقلام عادی بوده و اصلا بحث اسلحه و مانند آن نیست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا