گزارشی از تلاش پرسنل اداره برق برای رفع خاموشی ها

در سرمای -۲۸ درجه سانتیگراد

برق  ۲۰ روستای شهرستان سقز وصل شد

نه مسئولین و نه مردم شهرستان سقز انتظار چنین برف سنگینی را نداشتند، به یکباره همه غافلگیر شدند. آخرین برف سنگینی که باریده بود چندین سال می گذشت. چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه بارش برف  همه جا را سفیدپوش کرد به طوری که بیش از نیم متر برف شهرستان سقز را دربرگرفت ، شهر تعطیل شد و کماکان در حالت غیر عادی است

بارشهای مداوم برف مشکلاتی را نیزدر خطوط انتقال برق خصوصا در روستاها بوجود آورد. از جمله باعث قطع برق بیش از ۲۰ روستای محور سقز- مریوان در بخش سرشیو شد. همین مسئله باعث شد تا اکیپ و عوامل بخش عملیاتی و اتفاقات برق شهرستان سقز به منطقه اعزام وهرچه سریعتر پیگیر حل مشکل به وجود آمده شوند.

به گزارش واکاوی عطااله نوروزی رئیس شرکت توزیع نیروی برق شهرستان سقز در خصوص مشکل پیش آمده اظهار داشت” با توجه به بارش سنگین روز چهارشنبه خوشبختانه در ساعتهای اولیه هیچ خاموشی نداشتیم اما ادامه ی بارش ها در بعدازظهر باعث شد که در خط مسیر “سرشیو” (Recloser) روستای “خورده لوکی” قطع شود و علت آن نیز شکستن ۵ اصله تیر فشار متوسط حوالی پاسگاه روستای حسن سالاران بود که خوشبختانه با تلاش همکاران بخش سرشیو و اکیپ های آماده اتفاقات شهرستان توانستیم همان شب بخش زیادی از محور سرشیو را برق دار کنیم”.

نوروزی در ادامه افزود” به دلیل ادامه ی بارش ها برق روستاهای محور حسن سالاران به سمت انتهای مسیر تا روز پنج شنبه قطع شد که با ورود ۲ اکیپ اجرایی آماده از همان ساعات اولیه  روز توانستند به صورت موقت با استفاده از تیرچوبی و هادی روکش دار با وجود تعداد ۵ اصله تیر فشار متوسط شکسته، محور سرشیو را برق دار کنند”.

رئیس شرکت توزیع نیروی برق سقز با تاکید براین نکته که جز۲ مورد خوشبختانه هیچ خاموشی در سطح شهرستان نداشتیم اظهار داشت” در زمان بارش ها برق چند روستای محور “خورخوره” نیز به علت سوختن فیوز المنت  قطع شد که با همکاری بخشداری مربوطه  و اعزام اکیپ برف روبی توانستیم مسیر روستای مولان آباد را باز کرده و با تعویض المنت فیوز روستاهای منطقه خورخوره نیز برق دار شدند”.

روز یکشنبه اول اسفندماه مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان سقز به همراه علی محمدیان معاون عمرانی فرماندار و نوروزی رئیس شرکت توزیع نیروی برق با بازدید از ایستگاه مسیر سرشیو و حسن سالاران از نزدیک شاهد روند اجرای عملیات تعمیر و اصلاح شبکه حادثه دیده روستاهای مذکور بودند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا