تاکنون ۵۳ ماشین شامل مایحتاج های اولیه زلزله زدگان و ۱۸ کانکس به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال کرده ایم


🔹انجمن ”هیوای زانست” از جمله انجمن های مدنی نوپای شهرستان سقز است که در مدت زمان کمی که از تاسیس و فعالیت آن می گذرد توانسته نقش پررنگی در فعالیتهای مدنی، فرهنگی و بشردوستانه داشته باشد و اعتماد شهروندان سقزی را بدست آورد.
🔹حسن رحیمیان سخنگوی انجمن “هیوای زانست” در گفتگو با “واکاوی” نحوه ی فعالیت این کمپین را از ابتدای وقوع زلزله ی کرمانشاه تشریح کرد.
رحیمیان در مورد رسالت اصلی این کمپین به واکاوی گفت” اطلاع رسانی شفاف به مردم وظیفه ی اصلی و بخش مهمی از کار ماست تا افرادی که به هر نحوی کمک هایشان رابه این انجمن ارسال و به ما اعتماد کرده اند، آگاه شوند که کمک های ارسالیشان به دست افراد نیازمند و زلزله زده رسیده و به صورت دقیق به آنها گزارش داده شود”.
وی از نحوه ی توزیع کمک های ارسالی به مناطق زلزله زده در ابتدای وقوع حادثه ابراز نگرانی کرد و گفت : مدتی از وقوع زلزله در کرمانشاه گذشته اما مردم آن منطقه هنوز به کمک نیاز دارند و این کمک ها باید به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده باشد، چون از ابتدای وقوع زلزله حجم کمک های زیادی که ارسال می شد برنامه و نظم خاصی نداشت و به صورت ناهماهنگ و نامتوازن توزیع می شد و این باعث می شد بخش زیادی از کمک های ارسالی به آن مناطق هدر رود؛ به همین منظور انجمن های مدنی از شهرستان های مختلف به این فکر افتادند که با برنامه کار کنند و از هر شهرستان ۲ نفر به نمایندگی از انجمن انتخاب شدند و در جلساتی که برای هماهنگی بیشتر و مدیریت برنامه ها در سنندج تشکیل شد شرکت کردند.
سخنگوی انجمن هیوای زانست در ادامه اظهار داشت” انجمن هیوای زانست با همکاری انجمن ژینگه پاریزان و به همراه چند نفر از فعالین مدنی سطح شهر تاکنون ۵۳ محموله مواد خوراکی، بهداشتی و پوشاک به اضافه ی ۱۸ کانکس به مناطق زلزله زده ارسال کرده است و در این محموله ی آخر دو کانکس دیگر به همراه پکیجی که شامل قند، برنج، روغن، رب، چای، لوبیا و … می باشد به مناطق مذکور ارسال می شود”.
حسن رحیمیان از اعزام نماینده هایی به همراه اقلام و کانکس ها به مناطق زلزله زده برای مدیریت و برنامه ریزی دقیق بر نحوه ی توزیع کالاها خبر داد.
رحیمیان در پایان از افراد نوع دوستی که قصد کمک به مردم زلزله زده را دارند خواست کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۰۱۱۱۳۹۱۶۰۴۰۰۷ بانک ملی به نام انجمن آموزشی و فرهنگی زانست واریز کنند.
—-

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا