هدر رفت ۱۸ درصد آب شُرب کردستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان می‌گوید: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، میزان هدررفت آب شرب شهری در استان ۱۸ درصد است که بخشی از آن به فرسوده بودن شبکه و بخشی نیز به انشعاب‌های غیرمجاز مربوط می‌شود.

محمد فرهاد با بیان اینکه بخشی از این هدررفت آب نیز به فرسودگی شبکه شهری برمی‌گردد، گفت: شرکت آبفا به واسطه وجود انشعاب‌های غیرمجاز آب، خسارت های زیادی را متحمل می شود و درآمدی هم دریافت نمی کند.

وی در مورد انشعاب غیرمجاز افزود: در صورتیکه شهروندان اقدام به تبدیل انشعاب غیرمجاز به مجاز کنند، می توان درآمد ناشی از آن را برای ایجاد زیرساخت در نواحی منفصل شهری از جمله نایسر و دوشان سنندج به کار برد که خدمت بزرگی به مردم این مناطق است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان اظهار کرد: در صورت ناتوانی مشترکان برای تبدیل انشعاب به مجاز، بانک‌های استان به آنان تسهیلات پرداخت می‌کنند و شرکت آبفا هم هزینه تبدیل انشعاب را به صورت کاملا قسطی دریافت خواهد کرد.

فرهاد یادآور شد: در صورتیکه دارندگان انشعاب غیرمجاز اقدام به تبدیل آن نکنند، به صورت قانونی با آنان برخورد خواهد؛ هر چند شرکت آب تاکنون اقدام به قطع آب هیچ شهروندی نکرده است./ منبع: ایرنا

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا