کشتارگاه مادمرغ سقز مجددا تعطیل شد

بر اساس اخبار رسیده به واکاوی کشتارگاه مادمرغ سقز در یک هفته اخیر فعالیت نداشته و این موضوع منجر به بیکاری حدود ۷۰ نفر از پرسنل این مجموعه شده است.

واکاوی موضوع را از مدیریت مجموعه جویا شد و مدیرعامل کشتارگاه ضمن تأیید این موضوع گفت: به دلیل پرونده تعزیراتی و جریمه هنگفتی که برای مادمرغ در نظر گرفته شده است فعالیت را متوقف کرده‌ایم.

عبدالله شمسی ضمن اشاره به ناهماهنگی میان مدیران شهرستان گفت: مسئولان شهرستان به بهانه اینکه کشتارگاه به یکی از شهرهای اطراف مرغ ارسال کرده است پرونده‌ای در تعزیرات مطرح و جریمه صد میلیون تومانی برای این کار در نظر گرفته شد، این در حالی بود که ما با شهرهای اطراف قرارداد داشتیم و نمی‌توانستیم یک طرفه آن را فسخ کنیم و زمانیکه به موضوع اعتراض کردیم جریمه در استان به یک میلیارد و ۶۹۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و در نتیجه جهت جلوگیری از مسدود شدن حساب‌های شرکت و تا مشخص نتیجه نهایی، فعالیت را متوقف کردیم.

در همین ارتباط رئیس جهاد کشاورزی سقز گفت: این تعطیلی خودخواسته بوده و هیچ نهادی اقدام به تعطیلی و یا پلمپ کشتارگاه نکرده است و از آنجا که کشتارگاه بدون مجوز حمل و زمانی که ما در شهر سقز مشکل کمبود مرغ داشتیم اقدام به ارسال مرغ به شهرهای اطراف کرد پرونده تعزیراتی تشکیل و پس از اعتراض مبلغ آن بیشتر شد و اکنون هم کشتارگاه می‌تواند فعالیت خود را همزمان با طی شدن روند پرونده از سر بگیرد.

با این وجود مدیریت کشتارگاه معتقد است عدم هماهنگی در شهرستان منجر به این وضعیت شده و خواستار همراهی و همکاری بیشتر و شنیدن صدای تولیدکننده شده است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا