آقای رحیمی چه شد که به فکر سفره مردم افتادید؟ انتخابات نزدیک است؟

اخیرا بهزاد رحیمی نماینده سقز و بانه در مجلس، در گفتگویی با سایت شفقنا از افزایش قیمت کالاها گلایه کرده و این افزایش را در لبنیات صد درصد عنوان کرده است و در این باره وزیر صمت را تهدید به استیضاح کرده است.

ضمن اینکه طرح سؤال و استیضاح حق نمایندگان است، اما جا دارد از نماینده پرسید که چه شد که به فکر سفره مردم افتادید؟ و چرا حالا؟ غیر از این است که موسم انتخابات است و قصد دارید با ژست منتقد بودن در این چند ماه آخر خودی نشان دهید؟ اگر بحث بر سر افزایش قیمت است هر روز خدا هر نوع کالایی افزایش داشته و دارد، اما آیا می‌توان نقش سیاست‌های نامتوازن و غیرکارشناسی نمایندگان در قالب مصوبات مجلس و ابلاغ آن به دولت مورد حمایت را نادیده گرفت؟

درست است سفره مردم و کوچک‌تر شدن هر روزه آن جای نگرانی دارد و هروز شاهد افزایش قیمت کالاها هستیم، اما به نظر می‌رسد به همان اندازه شاهد بی‌ارزش شدن جان انسان‌ها نیز هستیم. شاهد حال آن افزایش هر روزه مرگ شهروندان در جاده‌هاست. تنها در ۴۸ ساعت گذشته سه شهروند و در ماه جاری شش شهروند در جاده‌های مواصلاتی سقز جان خود را در تصادف از دست داده‌اند. ولی نهایت واکنش شما و سایر نمایندگان به چنین مرگ‌هایی یا عرض تسلیت است یا یک نطق که آنهم با هزار اما و اگر ارائه می‌شود، وگرنه کسی که در کمیسیون صنایع مجلس باشد علاوه به اعتراض به وضعیت جاده‌ها باید حداقل اعتراضی به وضعیت خودروها به لحاظ استاندارد و ایمنی نیز داشته باشد.

شهرستانی که نماینده آن در کمیسیون صنایع و معادن است کمترین بهره را از معادنش می‌برد و در چهار سال گذشته هیچ نشانی از سرمایه‌گذاری و استقرار واحد تولیدی با ۵۰ کارگر به خود ندیده است. پس طبیعی است که تولید ثروت در آن صورت نگیرد و در نتیجه سفره شهروندانش کوچک شود و اگر کالایی در تمام نقاط کشور به یک میزان افزایش یابد اثر آن در این شهرستان به واسطه سطح پایین درآمد دو چندان باشد.

در همین حوزه صنایع لبنی آیا نماینده مطلع است که در کشور چندسال است که شیر مدارس بدلیل عدم تامین اعتبار توزیع نشده است و امسال هم با همت انجمن صنایع لبنی و تلاش دلسوزان و همراهی بخشی از دولت، توزیع شیر مدارس در برخی استان‌ها شروع شده است اما در استان کردستان و حوزه تحت نمایندگی شما هنوز هیچ خبری نیست؟ در حالی که باید این موضوع اینجا بیشتر دنبال میشد تا شیر و لبنیات که بخشی از قسمت حذف شده سفره مردم است لااقل برای کودکان و دانش‌آموزان جبران شود!

بنابر این ژست منتقد دولت بودن آنهم در چند ماه مانده به انتخابات دردی از مردم دوا نخواهد کرد و سفره آنها را بزرگتر نمی‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا