آغاز روند ارائه برنامه از سوی گزینه‌های شهرداری سقز در صحن شورا

مطابق اعلام قبلی شورای شهر سقز، از صبح امروز دو نفر از گزینه‌های پیشنهادی “فواد کریمی” و “ارسطو گویلی” جهت تصدی پُست شهرداری این شهر در صحن شورا حاضر تا برنامه‌های خود را در حضور اعضا و برخی رسانه‌ها اعلام کنند.

از نکات حاشیه‌ای این برنامه عدم حضور کلیه‌ی اعضای شوراست، طوریکه سه تن از اعضا (بهزاد وثوقی، عطا مولودپور و میلاد میری) حضور ندارند و جلسه تنها با حضور چهار نفر دیگر برگزار می‌شود و این نشان می‌دهد که اختلاف میان اعضای این دوره خیلی زودتر از دوره‌های قبل علنی شد، چرا که رأی گیری برای انتخاب شهردار نیازمند حضور دو سوم اعضا (پنج نفر) است و اگر این امر ممکن نشود کار برای انتخاب شهردار سخت‌تر خواهد شد.

به نظر می‌رسد اقلیت شورا از ساز و کار نهایی شدن گزینه‌ها و حذف برخی گزینه‌های دیگر از جمله “بابک رستم‌پور” با اشاره به سوابق وی و در عوض عدم شرایط احراز در برخی گزینه‌های دیگر گلایه‌مند باشند. در مقابل سایر اعضای شورا معتقدند ساز و کارها قانونی و تمام گزینه‌ها شرایط احراز را دارا هستند و چه بسا پس از استماع برنامه‌ها هیچکدام از این افراد آرای اکثریت را کسب نکنند و ناچار به معرفی گزینه‌های دیگر شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا