امتحانات دانش‌آموزان حضوری است یا مجازی؟

در پی اعلام اولیای برخی دانش‌آموزان مبنی بر برگزاری امتحان حضوری توسط برخی از معلمان، واکاوی موضوع را از رئیس آموزش و پرورش پیگیری کرد.

موضوع از این قرار بود که معلم مربوطه با اعلام اینکه در فلان روز و ساعت به دو صورت آنلاین و حضوری از دانش‌آموزان امتحان به عمل می‌آورد. این معلم هرچند شرکت حضوری و یا آنلاین را به انتخاب دانش‌آموز گذاشته اما آزمون آنلاین را از ۱۷ نمره حساب می‌کرد.

طبیعی است که والدین نسبت به حضور فیزیکی فرزند خود نگرانی‌هایی داشته باشند و این نوع احتساب نمره را نوعی اجحاف در حق آنها می‌دانند.

در این ارتباط رئیس آموزش و پرورش سقز به واکاوی گفت: در وضعیت آبی و نارنجی، حضور دانش‌آموزان تا ۱۰ نفر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز است و این حضور صرفا برای رفع اشکال است و نه تدریس و یا امتحان و حتی این تصمیم باید به تأیید شورای مدرسه نیز برسد.

عارفی این نوع امتحان و نمره‌دهی را نوعی تحت فشار قرار دادن دانش‌آموز دانست و گفت چنین موضوعی از سوی این اداره مورد تأیید نیست و قابل پیگیری است.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. مدرسه هم مدرسه‌های قدیم هفته‌ای ۶ روز دو شیفت صبح و بعدازظهر می‌رفتیم سر کلاس، فقط پنج‌شنبه‌ها شیفت بعدازظهر را نمی‌رفتیم از خوشی پر درمی‌آوردیم …!.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا