امتحانات دانش‌آموزان حضوری است یا مجازی؟

در پی اعلام اولیای برخی دانش‌آموزان مبنی بر برگزاری امتحان حضوری توسط برخی از معلمان، واکاوی موضوع را از رئیس آموزش و پرورش پیگیری کرد.

موضوع از این قرار بود که معلم مربوطه با اعلام اینکه در فلان روز و ساعت به دو صورت آنلاین و حضوری از دانش‌آموزان امتحان به عمل می‌آورد. این معلم هرچند شرکت حضوری و یا آنلاین را به انتخاب دانش‌آموز گذاشته اما آزمون آنلاین را از ۱۷ نمره حساب می‌کرد.

طبیعی است که والدین نسبت به حضور فیزیکی فرزند خود نگرانی‌هایی داشته باشند و این نوع احتساب نمره را نوعی اجحاف در حق آنها می‌دانند.

در این ارتباط رئیس آموزش و پرورش سقز به واکاوی گفت: در وضعیت آبی و نارنجی، حضور دانش‌آموزان تا ۱۰ نفر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز است و این حضور صرفا برای رفع اشکال است و نه تدریس و یا امتحان و حتی این تصمیم باید به تأیید شورای مدرسه نیز برسد.

عارفی این نوع امتحان و نمره‌دهی را نوعی تحت فشار قرار دادن دانش‌آموز دانست و گفت چنین موضوعی از سوی این اداره مورد تأیید نیست و قابل پیگیری است.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. مدرسه هم مدرسه‌های قدیم هفته‌ای ۶ روز دو شیفت صبح و بعدازظهر می‌رفتیم سر کلاس، فقط پنج‌شنبه‌ها شیفت بعدازظهر را نمی‌رفتیم از خوشی پر درمی‌آوردیم …!.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا