احداث شهرک صنعتی شماره ۲ سقز در دست اجراست

از ۱۰۶ واحد توليدی و صنعتی در شهرستان سقز ۹۷ واحد فعال است

فرماندار سقز در مراسم افتتاح فاز اول شرکت پیوند کارتن صفا دشت سقز، كمبود فضا در حوزه سرمايه‌گذاری‌های صنعتی و توليدی را از مشكلات شهرستان سقز برشمرد و گفت: در این راستا احداث شهرک صنعتی شماره ۲ در دست اجراست.

كريميان با بيان اينكه از ۱۰۶ واحد توليدی و صنعتی در شهرستان سقز ۹۷ واحد فعال است، عنوان كرد: بازگشت مجدد ۹ واحد غيرفعال هم از دغدغه‌های اصلی است.

فرماندار سقز ظرفيت‌های سرمايه‌گذاری شهرستان سقز را شامل بخش‌های كشاورزی، دامداری، معادن و مرز توصيف و اضافه كرد: در حوزه صنعت هم با جذب سرمايه گذاری‌های داخلی و خارجی شاهد روند به رو به رشد هستيم.

رضا نقره‌ای، سرمايه گذار شرکت پیوند کارتن صفا دشت سقز هم در این مراسم گفت: مجموعه خط توليد انواع كارتن و ورق كارتن در فاز اول ۲۰ نفر اشتغال‌زايی ايجاد كرده است كه در فاز دوم هم برای ۵۰ نفر ديگر اشتغال‌زايی خواهد كرد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت كردستان هم یا اعلام بهره‌برداری از ۱۷ طرح صنعتی در سقز گفت: سرمایه‌گذاران برای اجرای اين طرح‌ها، ۵۰ ميليارد تومان از محل آورده شخصی و تسهيلات بانكی هزينه كرده‌اند که اشتغال مستقيم ۲۰۰ نفر را به دنبال داشته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا