دربستی در سقز چند؟

اینکه رانندگان تاکسی در دو سال اخیر با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند بر کسی پوشیده نیست، افزایش قیمت بنزین، گرانی قطعات خودرو و … باعث شده تا این قشر با کاهش درآمد مواجه شوند.

اما اینها دلیلی بر چشم‌پوشی از انتقادهایی که به برخی از آنها خصوصا در موضوع دربستی وجود دارد نیست. مردم می‌پرسند نحوه دریافت تعرفه‌ دربستی چگونه است؟ مثلا از شهرک دانشگاه تا جاقل یک راننده ۶ هزار و راننده دیگر ۷ هزار تومان و حتی بیشتر حساب می‌کند! آیا کسی بر این موضوع نظارت دارد؟

رئیس واحد تاکسیرانی شهرداری سقز در پاسخ به این سؤال به واکاوی گفت: مطابق مصوبه شورا و تأیید آن در کمیته تطبیق، نرخ دربستی برای طولانی‌ترین مسیر (مثلا فاز ۲ جاقل تا تازه‌آباد یا از قه‌وخ تا تالار شادی) ۵۵۰۰ تا ۶ تومان است و بیشتر از این غیر قانونی است.

کرمی گفت: اکثر رانندگان به دریافت نرخ قانونی پایبند هستند و اگر چند نفری هم قانون را رعایت نکردند مسافر می‌تواند مشخصات راننده و ماشین را به واحد تاکسیرانی ارائه دهد تا موضوع پیگیری شود.

کرمی در مورد تاکسی‌مترهایی که مدتی بر خودروهای آژانس نصب بود گفت: متأسفانه اکثر این دستگاه‌ها خراب شده و نیازمند تعمیر هستند که به زودی تعمیر و به رانندگان تحویل داده می‌شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا