ماجرای نوزاد رها شده در بهزیستی سقز چیست؟

بر اساس اخبار رسیده به واکاوی، چند روز قبل نوزادی دو الی سه ماهه در محوطه بهزیستی سقز رها شده بود که واکاوی صحت و سقم ماجرا را از رئیس اداره بهزیستی سقز جویا شد.

“محمد جویا” رئیس اداره بهزیستی ضمن تأیید این ماجرا گفت: صبح روز شنبه (۱۳ دی‌ماه) یکی از همکاران متوجه حضور نوزادی که در پتو پیچانده شده و در جلو یکی از واحدهای اداره رها شده بود می‌شود.

بلافاصله با نهادهای مربوطه تماس و پس از صورتجلسه موضوع، با دستور دادستانی نوزاد که حدودا دو و نیم ماهه بود به بیمارستان تحویل داده شد تا اقدامات مراقبتی و آزمایش‌های لازم از وی اخذ شود.

جویا افزود: از آنجا که سقز محلی برای نگهداری کودکان زیر شش سال ندارد، لذا پس از اطمینان از سالم بودن وی، پس از دو روز و مطابق دستورالعمل‌های موجود، به شیرخوارگاه و مکانی که مخصوص کودکان زیر شش سال و در خارج از سقز است سپرده شد.

رئیس اداره بهزیستی درباره هویت پدر و مادر این نوزاد گفت: اطلاعی از آنها در دست نیست و طی این چند روز نیز هیچ شخصی برای اطلاع از سرنوشت وی به این اداره مراجعه نکرده است و در صورتیکه اطلاع یا اطلاعاتی از آنها کسب شود علیه‌شان اعلام جرم خواهد شد.

وی در خصوص نحوه رها شدن نوزاد و ثبت واقعه توسط دوربین‌های مداربسته نیز گفت: احتمالا کسی که نوزاد را در بهزیستی رها کرده با شناخت قبلی از اداره و نحوه قرارگیری دوربین‌ها بوده و بر همین اساس دوربین‌های این اداره هیچ ردی از این فرد یا افراد ثبت نکرده‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا