مناقشه برای هیچ

 طرح سوال از شهردار توسط شورای شهر بعد از اما و اگرهای بسیار اجرایی شد و روز گذشته سوالات اعضای شورا در هفت محور برای شهردار ارسال شد.

اما در این مورد اشاره به چند نکته ضروری به نظر می رسد؛

اکثریت اعضای شورا دارای کمترین استقلال در رأی و عمل بوده و نگاه ها بیشتر تابع رأی و نظر شخص یا اشخاصی خارج از مجموعه است. همین امر موجب شده تا به عنوان یک عضو شورا بر شهردار نظارت نداشته باشند و بُعد نظارتی شورا را قربانی منافع شخصی خود کنند. این امر در مورد شهردار و مجموعه شهرداری نیز صدق می کند و بر این مبنا شهردار بیشتر توان خود را معطوف ماندن بر صندلی شهرداری کرده است.

 

در گفته های اعضای شورا نسبت به مسایل شهری و رویکرد هر یک از آنان نسبت به طرح سوال و یا استیضاح شهردار همواره تناقضاتی دیده می شود و ظن آن می رود که بیشتر این اتفاقات برخواسته از منافع شخصی است و منافع مردم در اولویت نیستند، بنابراین تا نگاه ها تغییر نکند تغییر شخص کارساز نخواهد بود که اگر غیر از این بود در طول یک سال و ۴ ماه از عمر شورا و شهرداری پنجم شاهد بهبود حداقلی در وضعیت شهر بودیم.

 

همین تناقض در گفتار و عمل، به خوراک خبری سایت ها و کانال های اطلاع رسانی شهر تبدیل شده و روزانه حجم عظیمی از اخبار شورا و شهرداری منتشر می شود و چون شهروندان در اجرا و عمل چیزی نمی بینند لذا اخبار منتشره در این حوزه برایشان جذابیتی ندارد. بنا بر این تحریریه واکاوی در نظر دارد این اخبار را کمتر پوشش داده و نادیده بگیرد چون که گفته ها و عملکرد طرفین چه در شورا و چه در شهرداری سنخیتی با یکدیگر ندارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا