هشدار هواشناسی

هواشناسی کردستان در اطلاعیه شماره ۴۵ خود هشدار سطح زرد اعلام کرد.

این سازمان در تحلیل امروز خود آورده است: از امروز دوشنبه تا قبل از ظهر چهارشنبه جو استان پایدار بوده و بغیر از وزش باد ملایم، در پاره ای از نقاط مه و غبار ناشی از افزایش آلاینده های جوی (بخصوص در شهرهای بزرگ استان و برای صبح فردا و پس فردا) و افزایش ابر از صبح چهارشنبه پدیده دیگری نخواهیم داشت.
به دنبال آن از بعدازظهر چهارشنبه تا روز جمعه موجی از نیمه غربی کشور عبور می کند که موجب افزایش ابر، مه، وزش باد، در بعضی از ساعات بارش برف و باران (عمدتاً برف) و در ارتفاعات و مناطق سردسیر استان کولاک خواهد شد.
بارش ها از عصر و اوایل شب چهارشنبه تا قبل از ظهر پنجشنبه کل استان را در برگیرد؛ ولی از بعدازظهر پنجشنبه تا روز جمعه از میزان بارش ها کاسته شده و به شکل پراکنده و عمدتاً در برخی از مناطق غربی و جنوبی استان رخ خواهد داد. با توجه به این شرایط امکان اختلال موقت در ترددهای بین شهری و روستایی در مدت زمان فعالیت این سامانه دور از انتظار نخواهد بود.
از لحاظ دمایی نیز تا روز چهارشنبه میانگین دمای شبانه روزی تغییرات چندانی نداشته و با نوسان ۱ تا ۲ درجه در همین محدوه باقی خواهد ماند و همچنان یخبندان شبانه و صبحگاهی تا صبح چهارشنبه بر سطح منطقه حاکم می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا