والدین برای ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان تسریع کنند

با اینکه سال تحصیلی رو به پایان است اما این به منزله توقف روند آموزش نیست و برخی مقدمات سال تحصیلی بعدی از جمله تهیه کتب درسی از هم‌اکنون آغاز شده و با توجه به سامانه‌هایی که برای این امورات طراحی شده والدین و دانش‌آموزان باید گوش به زنگ باشند، اما ظاهرا این روند در کردستان مقداری کند پیش می‌رود.

در این باره، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش کردستان با اشاره به کند بودن روند ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان از والدین خواست در این کار تسریع کنند.

نظام مرادی روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا اظهار داشت: ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان از ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ آغاز شده است و از طریق سامانه www.irtextbook.ir و www.irtextbook.com انجام می‌شود.

وی به نحوه ثبت سفارش کتاب‌های درسی نیز اشاره و اضافه کرد: ثبت سفارش انفرادی توسط دانش‌آموز و یا والدین و به صورت گروهی توسط مدارس قابل انجام است.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: والدین می‌توانند از طریق سامانه ذکر شده با درج کد ملی، نام کاربری و ۶ رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز و رمز عبور نسبت به ثبت سفارش اقدام و بهای کتاب‌های درسی را هم به صورت اینترنتی و درگاه پیش‌بینی شده پرداخت کنند.

مرادی با درخواست از مدیران مدارس برای اطلاع‌رسانی مجدد به دانش‌آموزان و اولیا از طریق کانال‌های مدارس، گفت: در صورت عدم ثبت سفارش توسط دانش‌آموزان، مدیران مدارس نسبت به ثبت سفارش گروهی اقدام کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا