چند خبر کوتاه

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس یازدهم از بررسی تحقیق و تفحص از کارخانه لاستیک بارز کردستان در کمیسیون اجتماعی خبر داد. محسن فتحی گفت: وجود ابهامات در چگونگی بکارگیری‌ و استخدام‌ها، تفاوت در میزان پاداش‌ها و پرداختی‌های پرسنل بارز کردستان نسبت به بارز کرمان، نحوه هزینه کردها، میزان بدهی‌ها، عدم افتتاح فازهای تکمیلی و وجود ابهامات مالی فراوان از جمله محورهای تحقیق و تفحص است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان سقز از اعلام آمادگی خیّر جوان سقزی جهت ساخت مدرسه ۲ کلاسه روستای طاله‌جر در بخش سرشیو خبر داد. قابل ذکر است که در سال‌های اخیر شمار مدارس خیّرساز در سقز افزایش قابل توجهی داشته است. بخش سرشیو از بخش‌های کمتر برخوردار سقز به لحاظ زیرساخت‌های آموزشی و رفاهی است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه ای کردستان گفته است: «امسال ۲۶۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود و ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب آب به آبخوان‌ها برگشت داده شد. به گفته‌ی عرفان مومن‌پور، براساس آخرین آمار، ۱۴ هزار حلقه چاه مجاز و هشت هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان وجود دارد». قابل ذکر است که مسدودسازی چاه‌های آب در کردستان عمدتا با انتقاد همراه است، مردم می‌گویند برای این موضوع در کردستان سخت‌گیری زیادی می‌شود، حال آنکه در استان‌های همجوار که معمولا آب رودخانه‌های آنها از کردستان جاری می‌شود ممکن است چنین سخت‌گیری‌هایی اعمال نشود.

علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفته است: روند بازگشایی مدارس با توجه به پوشش جمعیتی اجرای واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با ارزیابی، از اول آبان ماه آغاز و تا پایان آبان تمامی مدارس بازگشایی می‌شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا