کُتِ گُشادِ شورا بر تن ۷ نفر

در روزهای اخیر سعی و تلاش واکاوی مبنی بر گفتگوی اختصاصی با اعضای شورا در راستای شفاف‌سازی و بررسی عملکرد اعضا، به دلیل سخت بودن ایجاد هماهنگی مابین اعضا و همچنین اعلام برخی از آنها مبنی بر اینکه حاضر نیستند با طیف مقابل بر سر یک میز بنشینند منجر به نتیجه نشد.

اما روز گذشته نشستی مابین شهردار و شورا با دعوت سلیقه‌ای از برخی اصحاب رسانه ، با دستورکار مشخص (بر سر پیاده‌راه) برگزار شد.

اگرچه دو طیف ۳ و ۴ نفره حضور داشتند اما آنطور که شاهدان به واکاوی گفته‌اند نه تنها دستورکار رعایت نشده است بلکه خروجی خاصی هم به دلیل ادبیات نازل برخی افراد حاصل نشده است.

گویا قرار است روش «مخالفت با همه چیز» در این دوره نیز با چنین رویکردهای نازلی ادامه پیدا کند و شنیدن صدای واحد و در نتیجه کار و تلاش برای شهر علیرغم ادعای اولیه اعضای این دوره_که برای پیشرفت سقز اتحاد خواهیم داشت_ بعید می‌نماید.

لازم به یادآوری است که اعضای این دوره به دلیل استقبال سرد شهروندان از انتخابات شورا، با یکی از پایین‌ترین میزان آرای چند سال اخیر، نسبت دوره‌های قبل به عضویت شورا درآمدند، و شاید به همین دلیل هم شاهد کمترین میزان از برنامه‌ریزی صحیح و کار مشترک برای توسعه شهر هستیم.

پیداست که بار دیگر شهر و توسعه شهر در گرو مواضع کسانی درآمده که درک واضحی از کار تیمی و کارشناسی ندارند، و بدا به حال سقز که حداقل سه سال و ۴ ماه دیگر را اینگونه بگذراند و علی‌الظاهر چنین فضای ناخوشایندی را کماکان باید شاهد باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا