چرا نسبت به انتخاب شهردار کارآمد، امید چندانی نیست؟

معتقدیم شهرداری سقز رو به اضمحلال است، این روند اگرچه از سال‌ها قبل شروع شده بود اما با روی کار آمدن شورای پنجم شتاب بیشتری پیدا کرد.

دو سال رکود شهرداری در دوران شهردار معزول و کمترین توجهات وی به عمران شهری، مشکلات پرداخت حقوق پرسنل، تمرکز وی بر حواشی و … قابل بحث و کتمان نیست.

از طرفی شورای شهر خود سراسر حاشیه بود، مطرح شدن بحث اضافه دریافتی‌ها از سوی فرماندار، استعفای اعضا، تصمیمات محفلی و جمع‌آوری امضا برای عزل شهردار و متعاقبا بازگشت از تصمیم و به نوعی زیر پا گذاشتن همان تصمیمات محفلی، میثاق‌نامه نافرجام برای انتخاب دوغی به عنوان شهردار و… تنها بخشی از حواشی شورای پنجم است.

در آخرین مورد یکی از اعضای شورای شهر در ظاهر برای رایزنی بر سر انتخاب شهردار به دیدار یکی از مقامات شهرستان رفته و آن مقام نیز متوجه ضبط صدای خود توسط عضو شورا می‌شود که به محض اطمینان از این موضوع و برخورد از سوی مقام مسئول منجر به حواشی می‌شود که این روزها نقل محافل است.

اکنون یکسال پس از برکناری بابامیری و ناکامی در انتخاب دو شهردار، در کنار گزینه‌های دیگر، ظاهرا تصمیم‌شان بر این است که یکی از اعضای شورا یعنی “افشین عزیزی” را به عنوان شهردار انتخاب کنند. در مورد وی لازم به سخن گفتن نیست و قضاوت را به افکار عمومی در هشت سال اخیر می‌سپاریم.

باید اذعان داشت شورای پنجم که حواشی آن به مراتب بیشتر از متنش بوده، آسیبی جدی به اعتماد عمومی زده است و هر روز باید شاهد خبرهای ناامیدکننده از آنها باشیم.

با وجود این همه حواشی آیا انتخاب شهرداری سالم و کارآمد از طرف چنین شورایی اساسا امکان‌پذیر است؟

و سؤالی مهم‌تر که مطرح است؛ آیا هر شخص دیگری به جای فرماندار فعلی سقز بود، زودتر از اینها به این موضوع ورود پیدا نمی‌کرد؟ و با درخواست انحلال شورا حداقل ته مانده اعتماد عمومی را حفظ نمی‌کرد؟

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا