گپی با آرام فلاحی؛ نوجوان خلاق و عشق ماشین

در نگاه اول تعداد ماشین هایی که درست کرده است را شاید تنها ناشی از علاقه بدانیم، اما آرام فلاحی در کنار این علاقه، صبر و حوصله و دقت را نیز در هم آمیخته تا ماشین هایی را می سازد نزد افراد به بهترین نحو جلوه گری کرده و خودی نشان دهند.

کافی است اندکی وقت داشته باشد، یک قطعه تخته سه لایه، چند لاستیک، ارّه مویی و سایر ملزوماتی که نیاز دارد را ردیف کرده و در عرض دو ساعت و شاید هم کمی بیشتر آن طرحو مدلی را که در نظر دارد و قبلا بر روی آن فکر کرده است درست کرده و در ادامه با یک رنگ آمیزی مختصر ماشین را آماده و تحویل دهد.

فلاحی در مورد کارها و علایقش به ماشین سازی در گفتگو با واکاوی گفت: اینکه علاقه وافری به ماشین داشته و دارم موجب شد این علاقه را در رشته ی تحصیلی و نیز به صورت عملی با مختصر امکاناتی که در اختیار دارم ادامه دهم، به همین دلیل رشته تعمیر موتور و برق خودرو را انتخاب کردم واکنون سال اول دبیرستان در این رشته را در هنرستان دکتر حسابی تحصیل می کنم و در کنار آن با اندک امکاناتی که در اختیار دارم ماشین های دست ساز نیز درست می کنم.

فلاحی به اولین تجربه کاردستی خود در این زمینه اشاره کرد و گفت: برای اولین بار یک تویوتا را با تشویق معلم کار و فناوری درست کردم و بعد از آن به مرور کارهایم پخته تر و زیباتر نیز شدند. این نوجوان سقزی از آینده گفت و اینکه با توجه به امکاناتی که در آینده فراهم خواهد شد مطمئن است ماشینهایی بهتر و کامل تر با کارایی مفید و قابل استفاده خواهد ساخت، به همین منظور نیز دیداری با رضا گیلاسی سازنده هامر در سقز داشته و از کارها و پشتکار این سازنده ماشین نهایت لذت و استفاده را برده است.

فلاحی که به واسطه ذوق و استعدادش بارها از سوی مسئولین شهرستان و استان مورد تقدیر قرار گرفته است در چندین جشنواره و نیز نمایشگاه شهرستانی و استانی شرکت کرده و حایز رتبه های برتر شده است، اما این نکته را نیز اشاره می کند که بعضی از مسئولین آنگونه که شایسته است حمایت های مادی و معنوی را در راستای ایده های او بکار نگرفته‌اند.

آرام در میان صحبت هایش از نقش پدر و مادرش گفت و اینکه در این راه نه تنها کوتاهی نکرده اند بلکه حاضر شده اند تا تمام توان و هزینه خود را در راه موفقیت وی گرو بگذارند و همراهی آنان در سفرهای مختلفی که داشته این امر را برای وی روشن کرده است.

پدر و مادر آرام نیز در صحبتی که با واکاوی داشتند با اذعان به اینکه فرزندشان نمونه یک دانش آموز تلاشگر و خستگی ناپذیر است گفتند: آرام با کمترین شرایط و امکانات به دنبال علاقه اش رفته و ما نیز موظفیم آنچه را که در حد توانمان است برای وی فراهم کنیم. همچنین این زوج از موفقیت آرام گفتند و اینکه در آینده ای نزدیک فکر و ذهن آرام آنها می تواند برای جامعه مفید واقع شود.

 

 

یک دیدگاه

  1. ھیوای سەرکەوتن و درەوشانەوەم ھەیە بۆ کاکە ئارامی فەللاحی لاوی ھونەروەر و داھێنەر و دڵدار. یاخوا نموونەی زۆر بێت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا