نگرانی؟ نگرانی نداریم! آماده امتحانیم!

امتحانات پایان سال مدارس در حالی آغاز می‌شود که دانش‌آموزان متوسطه دوم (پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم) که امتحانات‌شان به صورت نهایی است هنوز نتوانسته‌اند کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. تا سال گذشته تنها امتحان پایه دوازدهمی‌ها به صورت نهایی بود، ولی امسال پایه دهم و یازدهم نیز به صورت نهایی ارزشیابی می‌شوند، اما با این حال تاکنون نتوانسته‌اند کارت ورود به جلسه را دریافت کنند و از این جهت دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها نگران نتایج امتحانات هستند.

با این حال، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش اعلام کرده است که دانش‌آموزان نگران دریافت کارت ورود به جلسه نباشند و برای امتحانات آماده شوند چون امکان دریافت کارت ورود به جلسه تا یک ساعت قبل از آزمون وجود دارد و اگر هم دانش‌آموزی موفق به دریافت کارت نشد راه حل جایگزین برای احراز هویت پیش‌بینی شده است.

رئیس آموزش و پرورش سقز هم ضمن سراسری خواندن مشکل، از تعیین حوزه‌های امتحانی خبر داده که جرئیات آن در ساعات آینده از طریق شبکه شاد منتشر می‌شود.

نگرانی‌ها کماکان پابرجاست

اما نگرانی خانواده‌ها و ازجمله دانش‌آموزان کماکان پابرجاست و از این ناحیه استرس زیادی بر برخی از آنها تحمیل شده است. امتحان تعدادی از آنها فردا آغاز می‌شود و آنها نمی‌دانند که فردا باید به کجا مراجعه کنند. برادر یک دانش‌آموزِ دختر به واکاوی می‌گوید: خواهرم سال دوازدهم است و خود را برای امتحانات آماده کرده بود، اما از دو روز گذشته که خبر اختلال در سامانه منتشر شده و او نتوانسته کارت ورود به جلسه را دریافت کند دچار استرس شده و این وضعیت ممکن است بر نتایجی که مدنظرش است تأثیرگذار باشد.

مشکل ترمیم معدلی‌ها حادتر است

اختلال موجود در سامانه کشوری است و به نظر می‌رسد به دلیل حجم مراجهات زیاد به این وضعیت دچار شده است، اما با این حال تنها به دریافت کارت مربوط نمی‌شود، اشکالات بسیار سامانه مشاهده سوابق تحصیلی و درخواست ترمیم نمرات هم بر موضوعات اضافه شده و خیلی از مراجعه کنندگان علیرغم چندین بار مراجعه، با خطای سامانه و پیام عدم واریز پول آن هم در شرایطی که هزینه مرتبط را واریز کرده بودند مواجه شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم نوشته است: یکی از والدین اینگونه از مشکلات می‌گوید: ابتدا اعلام کردند ثبت‌نام برای ترمیم نمرات از اول اردیبهشت آغاز می‌شود، هر روز به سامانه مراجعه می‌کردیم، اما خبری نبود در نهایت با تاخیر دو هفته‌ای فرایند آغاز شد، اما آموزش و پرورش هیچ اطلاع‌رسانی را انجام نداد تا حداقل به داوطلبان اطلاع‌رسانی کند که سامانه دارای اختلال است.

آموزش و پرورش سقز: حوزه‌های امتحانی به مدارس اعلام می‌شود

رئیس آموزش و پرورش شهرستان سقز در گفتگو با واکاوی با اعلام اینکه مشکل سراسری است اما تمهیداتی برای آن یافته‌ایم گفت: حوزه‌های امتحانی تا بعد از ظهر به مدارس اعلام می‌شود و موضوع هم در کانال‌های شاد مربوط به استان، شهرستان و مدارس اعلام و اطلاع‌رسانی می‌شود.

فریدون گلباغی همچنین از صدور اطلاعیه‌ای از سوی آموزش و پرورش سقز به شرح زیر خبر داد: در ارتباط با مشکلات پیش آمده اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرده است: با عنایت به بروزرسانی سامانه دریافت کارت ورود به جلسه و به دلیل برخی نگرانی ها در راستای عدم دریافت کارت توسط دانش آموزان و اولیای آنان، به اطلاع می رساند تا ساعات آینده، اطلاعیه‌های وزارتی و استانی مرتبط با آن از طریق کانال شاد بازنشر خواهد شد.

همچنین در صورت عدم رفع مشکل برای برخی از دانش آموزان در راستای دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی، مدیریت آموزش و پرورش شهرستان با استفاده از ظرفیت های موجود، حوزه های امتحانی تمامی دانش آموزان را از طریق همین کانال در دسترس همگی عزیزان قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا