کوچِ پزشکان محبوب از سقز، یکی پس از دیگری

در روزهای اخیر زمزمه اینکه احتمالا یکی دیگر از پزشکان متخصص (مصطفی محمدی متخصص قلب) به زودی سقز را ترک کند به گوش رسیده است. طبابت دکتر محمدی در مدت حضورش در سقز و در میان بیماران قلبی اثرگذار بوده و بر همین اساس احتمال رفتن وی با واکنش مواجه شده؛ هم سقزی‌هایی که خود یا اعضای خانواده‌شان درمان مؤثری از وی گرفته‌اند و تحت نظر وی هستند و هم سایر شهروندانی که خواستار حضور متخصصان بیشتر و ماندگاری آنها در سقز هستند نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و از مسئولین می‌خواهند ضمن ورود به این موضوع شرایط جذب، ماندگاری و افزایش متخصصین را فراهم کنند.

در این ارتباط رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز به #واکاوی گفت: این متخصص جزو پزشکان طرحی در سقز است و با اینکه سه ماه به پایان طرح وی مانده است به این دلیل که به عضویت هیأت علمی دانشگاه البرز درآمده درخواست اتمام قرارداد را ارائه داده است.

بهرامی افزود: این درخواست از سوی شبکه بهداشت و درمان سقز رد شده و معاونت درمان دانشگاه نیز با آن مخالفت کرده است و به احتمال زیاد در جلسه‌ی شورای معاونین دانشگاه علوم پزشکی نیز همچنان با مخالفت مواجه شود. بنابر این پزشک مذکور بایستی تا زمان اتمام طرح خود (فروردین ۱۴۰۰) در سقز بماند، ضمن اینکه شرایط ماندن برای وی در سقز حتی بعد از اتمام طرح نیز فراهم است و شبکه بهداشت از ماندن وی استقبال می‌کند.

در حال حاضر پنج متخصص قلب در سقز به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارائه می‌دهند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا