پذیرای گلایه‌ها و انتقادها هستیم و با تمام توان به خدمت‌رسانی ادامه می‌دهیم

در پی بالا گرفتن انتقادها از شهرداری سقز مبنی بر کندی بازگشایی معابر، اهمال در نوسازی و بازسازی تجهیزات برفروبی و در عوض استفاده بیش از حد از توان نیروی انسانی در بخش تنظیف و…، شهردار سقز به تشریح اقدامات این نهاد در جریان بارش اخیر پرداخت.

ارسطو گویلی ضمن عذرخواهی از شهروندان نسبت به کم‌کاری احتمالی و عدم خدمت‌رسانی مناسب در ۷۲ ساعت گذشته گفت: پذیرای گلایه‌ها و انتقادها هستیم، اما با توجه به شدت بارش و کمبود امکانات، به همه شهروندان اطمینان می‌دهیم که از تمام توان شهرداری و ظرفیت‌های انسانی و امکانات مکانیکی این نهاد در کنار بخش خصوصی برای خدمت مناسبتر بهره برده‌ایم.

شهردار سقز در پاسخ به این انتقاد که با وجود اطلاع از وضعیت ماشین آلات فرسوده و تجربه برف سنگین سال‌های گذشته چرا در این مدت به فکر نوسازی و بازسازی تجهیزات نبوده و در آینده چه برنامه‌ای برای این حوزه دارد گفت: بخش موتوری شهرداری ضعیف و تعداد زیادی از ماشین آلات فرسوده و زمینگیر شده‌اند و هرچند سه ماه فرصت کمی برای این بازسازی است اما در همین مدت چند دستگاه گریدر و لودر زمینگیر شده شهرداری را تعمیر و به ناوگان برفروبی بازگرداندیم و در همان ۲۴ ساعت اول گره ترافیکی در شهر باقی نماند و اکنون نیز با ورود به محله‌ها در حال بازگشایی تمام کوچه‌ها هستیم، هرچند ممکن است تمییز کردن تمام سطح شهر بیشتر طول بکشد.

گویلی به بودجه ۱۴۰۱ شهرداری اشاره کرد و گفت: برای سال آینده ۲۰ میلیارد تومان از محل فروش املاک برای خرید گریدر، لودر، بولدوزر و نمک‌پاش در نظر گرفته‌ایم. همچنین با رایزنی‌هایی که با وزیر راه و شهرسازی داشته‌ام مشارکت شهرداری در ساخت پروژه مسکن ملی مطرح شده است که در صورت موافقت قطعا ماشین آلات شهرداری افزایش و بروز خواهد شد.

این مسئول به کمبود نیرو اشاره کرد و گفت: تمامی شهرداری‌ها ازجمله سقز در سال‌های گذشته معمولا ورود نیرو با توصیه، رابطه و روش‌هایی غیر عادلانه بوده و در نتیجه در برخی از حوزه‌ها نیرو کم و در برخی دیگر شاهد انباشت نیرو هستیم. اگر در گذشته ۱۳۰ نفر در واحد تنظیف به پاکسازی شهر مشغول بودند اکنون با ۵۰ نفر مشغول پاکسازی هستیم. برنامه ما برای این موضوع برون‌سپاری بخشی از کارها و نیز اخذ مجوز به‌کارگیری نیرو خصوصا راننده از طریق قانونی و عادلانه است.

وی در واکنش به برخی گزارش‌ها در مورد احتمال تبعیض در پاکسازی محل سکونت برخی مسئولان گفت: به هیچ وجه چنین موضوعی صحت ندارد و به همکاران توصیه کرده‌ام مادامیکه موارد اضطراری همچون حمل بیمار، حضور معلول، مادر باردار، فوتی و… وجود نداشته، پامسازی به ترتیب و بدون اولویت فرد خاصی بوده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا