طرح پزشک خانواده در سقز به کجا رسید؟

طرح پزشک خانواده که به منظور حمایت از اقشار کم درآمد و همچنین کاهش مراجعه‌ی بی‌مورد به متخصص رونمایی شد، حالا به دلیل کمبود پزشک عمومی دست به دامان پزشک متخصص شده است!

چندی قبل مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان گفت: به علت کمبود پزشک عمومی، سازمان به بیمه سلامت استان اجازه داده که در طرح پزشک خانواده از متخصصین داخلی، عفونی و طب اورژانس نیز استفاده کند. انور اسماعیلی گفت هم‌اکنون در شهرستان‌های سنندج و کامیاران این پزشکان جذب شده‌اند اما در شهرستان‌های سقز، مریوان، قروه و دیواندره با کمبود پزشک مواجه هستیم.

حال گویا بیمه سلامت سقز نیز توانسته همکاری پزشکان متخصص را برای این کار جلب کند تا بلکه در سقز نیز این طرح از سر گرفته شود.

در این ارتباط رئیس بیمه سلامت سقز گفت: حدود ۴۷درصد از جمعیت تحت پوشش بیمه‌شدگان سقز دارای دفترچه بیمه سلامت همگانی (رایگان) هستند و در حال حاضر ۴۱ هزار نفر از جمعیت بیمه شده‌ی دارایِ دفترچه معتبر به پزشکان خانواده معرفی شده‌اند که برای بیمه شدگان مذکور نام و نام خانوادگی پزشک خانواده و آدرس مطب پیامک شده است و بیمه شدگانی که احتمالا به هر دلیل پیامک را دریافت نکرده‌اند می‌توانند کد ملی سرپرست خانوار و یا بیمه شده را به شماره ۰۹۱۸۲۸۴۰۷۱۳ پیامک نموده و از پزشک خانواده خود مطلع گردند.

گفتنی است در این طرح برای ویزیت پزشکان عمومی مبلغ ۵ هزار تومان و برای ویزیت پزشکان متخصص ۷ هزار تومان از طرف بیمه شدگان پرداخت و مابه التفاوت بصورت سرانه از طرف اداره کل بیمه سلامت کردستان پرداخت می‌گردد.

دهقانیان افزود: همچنین بیمه شدگانی که تاریخ دفترچه درمانی آنان منقضی و یا تاکنون موفق به دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی نشده‌اند می‌توانند با مراجعه به دو دفتر پیشخوان «دستگیری» در میدان شهدا و «خاکی» در خیابان فخر رازی روبروی گاراژ میرده دفترچه خود را دریافت نمایند.

وی از شهروندان خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در طول سه ماهه اول، طرح پزشک خانواده شهری، کلیه بیمه شدگان جهت ویزیت اولیه (کنترل دیابت و پر فشاری خون) به پزشک خانواده مراجعه نمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا