چرا امروز در بازار سقز مرغ عرضه نشد؟

امروز مغازه‌های مرغ فروشی در سطح شهر سقز، مرغی برای عرضه به مشتریان نداشتند و همین موضوع تا حدودی مردم را دچار سرگردانی برای تهیه این کالا کرد.

رئیس هیأت مدیره تعاونی مرغداران سقز دلیل این کار را امتناع کشتارگاه بانه از تحویل مرغ‌ها به بهانه‌ی وزن پایین آنها دانست.عثمان کریمی گفت: وزن استاندارد برای کشتار مرغ ۲ کیلو و ۲۰۰ گرم است که این وزن در بازه ۴۵ تا ۵۰ روز محقق می‌شود و مطابق رویه موجود، یکی از مرغداری‌های سطح شهر با این استاندارد حدود ۱۳ تُن مرغ برای کشتار آماده کرده بود اما کشتارگاه به این بهانه که ذائقه مردم مرغ ۲ و ۲۰۰ را نمی‌پذیرد از تحویل آن خودداری کرده است.

رئیس جهاد کشاورزی سقز نیز ضمن تأیید این موضوع گفت: در تأمین مرغ برای کشتار مشکلی وجود ندارد و آنچه امروز رخ داده مقطعی و ناشی از اختلاف سلیقه جزئی بین کشتارگاه و مرغداری‌ها بوده که به زودی برطرف می‌شود.

رئیس اداره صمت سقز نیز در واکنش به اتفاقات امروز در بازار مرغ سقز گفت: جهاد کشاورزی متولی تأمین مرغ است و ما بر توزیع مویرگی آن نظارت داریم، اما در مورد ذائقه مردم نمی‌توان تصمیم آنی گرفت چرا که سالهاست در صدد هستیم مردم را به سمت مصرف مرغ کشتار روز سوق دهیم ولی توفیق چندانی حاصل نشده و در مورد وزن نیز همین قضیه صدق می‌کند و بنابر این باید مرغی که در بازار عرضه می‌شود مشتری پسند باشد. میرزایی گفت مرغ با همکاری جهاد آماده و به کشتارگاه‌های بانه و کامیاران ارسال شده و فردا با قیمت مصوب (۲۴۸۸۰ تومان) در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا